استقبال از اجماع برای پایان دادن به حکومت استبداد

جمعه, 5ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

ایران امروز

تقدیر فعالان سیاسی و دانشجویی از مقاومت و پایداری محمد حبیبی

ابوالفضل قدیانی: نیروهای سیاسی متعهد به دمکراسی در داخل و خارج، بر سر فوریت و اولویت پایان دادن به حکومت استبداد دینی اجماع دارند

ابوالفضل قدیانی با تقدیر از مقاومت و پایداری محمد حبیبی فعال صنفی معلمان که به تازگی از زندان اوین آزاد شده، از «اجماعی که بین نیروهای سیاسی متعهد به دمکراسی در داخل و خارج بر سر فوریت و اولویت پایان دادن به حکومت استبداد دینی شکل گرفته» استقبال کرد.

این زندانی سیاسی قبل و بعد از انقلاب ۵۷، روز گذشته به همراه تنی چند از فعالان سیاسی، دانشجویی و زندانیان سابق با حضور در منزل محمد حبیبی با او دیدار کردند.

در این دیدار ابوالفضل قدیانی با تقدیر از استقامت و پایداری محمد حبیبی طی سالهای گذشته در مسیر دفاع از حقوق صنفی جامعه فرهنگیان و تلاش در راه گسترش ارزش‌های حقوق بشری و دموکراتیک، حضور فعالان اصیل و فداکاری همچون محمد حبیبی در میان جامعه جنبشی امروز ایران را غنیمت دانست.

او آزادسازی زندانیان سیاسی و مختومه کردن پرونده معترضان تحت عنوان عفو را نشانه‌ای آشکار از استیصال حکومت در مقابل مقاومت مدنی مردم و نگرانی در مورد تداوم نظام سیاسی فعلی ارزیابی کرد.

قدیانی گفت: «هرچند عمال استبداد دینی می‌خواهند تصویر یک فرد رئوف را از علی خامنه‌ای ارائه دهند این خیالی باطل است و مردم داغدار ایران جنایت‌ها و جرائم سازمان یافته‌ای که وی علیه بشریت و نه فقط علیه آحاد ملت ایران بلکه علیه ملت‌های منطقه و سایر ملل مرتکب شده است را فراموش نخواهند کرد و اجرای عدالت در حق آمران و عاملان کشتارها و اعدام‌ها و بسط خفقان و سرکوب آزادی‌ها، از جمله مهم‌ترین مطالبات به حق ایرانیان است».

این زندانی سیاسی پیشین، همچنین از «اجماعی که بین نیروهای سیاسی متعهد به دمکراسی در داخل و خارج بر سر فوریت و اولویت پایان دادن به حکومت استبداد دینی شکل گرفته» استقبال کرد و گفت: «گام اول در گذار به سوی یک دموکراسی سکولار، آمادگی اذهان عمومی و باور به فروپاشی ساختارهای پوسیده حکومت فعلی است که این ناکارآمدی و عدم توانایی کنترل آن در تمامی عرصه‌ها پیش روی جهانیان است.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

یک نظر

  1. یوناتان ابراهیمی

    با سلام.
    کاش تمام گروههای اپوزیسیون از ملی گرا گرفته تا چپ اسلامی(مجاهدین خلق) دست از تمامی اختلافات خود بردارند و خارج از هرگونه سهم خواهی, دست به دست یکدیگر دهند تا شاهد ایران نوینی باشیم. اولین گام البته عفو عمومی تمام کسانی است که به نحوی باعث بوجود آمدن شورش پنجاه و هفت شدند. در برخی مقالات شما در مورد پرویز ثابتی دیدم. چه جای مشکلی وجود دارد که وی مورد عفو قرار بگیرد و یا اینکه شاهزاده رضا پهلوی به دلیل اینکه اشخاصی مانند گلسرخی بخاطر تلاش برای ربودن وی کشته شدند, عذرخواهی کند و یا چپ ها مخصوصا حزب توده بابت حمایت های خود از آیت الله ها در اوایل انقلاب, عذرخواهی کنند و اگر ها و اگر ها
    . ما بیش از آنکه نیازمند ائتلافی ملی جهت گذار باشیم نیازمند آشتی ملی بین همه گروههای اپوزیسیون هستیم.