سپیده رشنو در دادسرای اوین تفهیم اتهام شد

پنجشنبه, 11ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سپیده رشنو، دانشجو و شهروند معترض به حجاب اجباری در شعبه یکم دادیاری دادسرای اوین تفهیم اتهام شده و با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سپیده رشنو، دانشجو و شهروند معترض به حجاب اجباری تفهیم اتهام شد.

خانم رشنو توسط شعبه یک دادیاری دادسرای اوین از بابت “تشویق مردم به فساد و فحشا و تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

سپیده رشنو در این خصوص اعلام کرده که پس از جلسه بازجویی بازداشت و به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین منتقل شد. وی نهایتا چند ساعت بعد با تودیع وثیقه یک میلیاردی ضمن ممنوعیت خروج از تهران تا زمان تشکیل دادگاه آزاد شده است.

خانم رشنو در واکنش به عناوین اتهامی خود اینگونه بیان کرد: “استدلال این است که چون صفحات افرادی را دنبال میکنم پس با آنها در ارتباطم. چون یک عکس و تنها یک عکس بدون روسری از خودم منتشر کرده ام پس دارم مردم را به فساد و فحشا دعوت می کنم. استدلال این است که من شهروند حقی برای اعتراض ندارم و اگر داشته باشم عاقبتم یک پرونده سنگین  امنیتی سیاسی است که اجرا شدن حکم تعلیقی پروندهٔ قبل را هم به دنبال دارد.”

سپیده رشنو در تاریخ هفتم خردادماه سال جاری، با دریافت ابلاغیه ای به شعبه یکم دادیاری دادسرای اوین احضار شده بود.

او پیشتر توسط کمیته انضباطی دانشگاه “الزهرا” از بابت اتهام “عدم رعایت پوشش اسلامی در محیط های دانشگاهی” به مدت دو ترم از تحصیل در این دانشگاه منع شد.

سپیده رشنو پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.