چراغ انقلاب ژینا در زاهدان روشن است

جمعه, 12ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

اخبار امروز

 زاهدان همچنان بار اعتراضات خیابانی را به دوش می کشد. هشت ماه است که هر جمعه مردم این شهر به خیابان ها می ایند و همراه با تکرار شعارهای سراسری ادامه ی انقلاب ژینا را نوید می دهند.
جمعه ۱۲ خرداد نیز مردم زاهدان بار دیگر به خیابان آمدند و علیه حکومت دیکتاتوری، خامنه ای، سپاه و بسیج شعارداده و حکومت «بچه کش» را محکوم کردند.
مولوی عبدالحمید در سخنان امروز خود گفت اعتراضات مردم از سر فقر و تنگدستی است و از حکومت بار دیگر خواست به حرف مردم گوش دهد و خواهان برگزاری رفراندوم و حق تعیین سرنوشت از سوی مردم شد و تاکید کرد که با زور نمی‌توان مردم را دیندار کرد. امام جمعه اهل سنت زاهدان به موضوع اعدام‌های سال‌های گذشته نیز اشاره کرد و اظهارات حسین مرتضوی زنجانی، رئیس زندان‌های اوین و گوهردشت در دهه شصت را «تکان دهنده» توصیف کرد و گفت مسایلی که در زندان‌ها و بازداشتگاه شنیده می‌شود باعث ضربه زدن به اسلام می‌شود و علما نباید در این مسایل سکوت کنند.
مولوی عبدالحمید درباره فساد و اختلاس نیز گفت «کمتر جایی از کشور هست که گرفتار اختلاس و فساد نشده باشد و هرکسی به فکر چپاول کشور است و بسیاری پولدار شدند اما توده و عموم ملت فقیر شدند.
سخنان او با اخلال در اینترنت زاهدان همراه بود.

 

  

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.