هشدار مولوی عبدالحمید: نالۀ مردم را نمی‌توانید ساکت کنید!

جمعه, 19ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

ار اف ای

مولوی عبدالحمید، در خطبۀ نماز جمعۀ ۱۹ خرداد، انتقادهای صریح خود علیه جمهوری اسلامی را مثل هفته‌های گذشته تکرار کرد و به مسئولان کشور هشدار داد که نالۀ مردم ایران ساکت نخواهد شد.

مولوی عبدالحمید در بارۀ اوضاع کشور گفت: «ملت ایران دارای ادیان متعدد و طیف‌های متعدد است. همه دردمنداند و مشکلات خود را فریاد می‌زنند. معلم، کشاورز، نظامی، بازنشسته، کسبه و بازاری همه ناله می‌کنند از دردی که دارند و همه شعار می‌دهند».

او هشدار داد: «این نالۀ درد مردم ایران ساکت نمی‌شود. این را نمی‌توانید ساکت کنید! شما اگر می‌خواهید که ناله ساکت باشد دردها را علاج کنید!»

وی در جای دیگری از سخنانش گفت که نالۀ مردم باید به گوش مسئولان برسد، اما متاسفانه آنها هنوز متوجه نشده‌اند.

مولوی عبدالحمید سؤال کرد که به چه دلیل، به رغم سرمایه‌های ملی، «پول این کشور هر روز بی ارزش تر می‌شود؟» به گفتۀ او «تجارت و اقتصاد ایران داغون شده و با مشکلات روبرو است».

 

او افزود: «ما خوشحالیم که سلاح پیشرفته برای دفاع رونمایی می‌شود، ولی ما خوشحال‌تریم که به جای سلاح، شکم این مردم سیر بشود.»

در روزهای اخیر، رسانه‌های جمهوری اسلامی تبلیغات فراوانی پیرامون «رونمایی موشک جدید سپاه موسوم به فتاح» به راه انداخته‌اند.

امام جمعۀ سنی زاهدان با تأکید بر لزوم روابط خوب با همۀ ملل و با اشاره به تجدید روابط تهران و ریاض پرسید: «چرا مدیران کشور گذاشتند کشور به اینجا برسد؟ چرا زودتر به این فکر نبودید؟ چرا ده سال پیش و یا پنج سال پیش به فکر رابطۀ نیک با کشورهای همسایه و دیگر کشورها نبودید؟»

مولوی عبدالحمید به انحصار قدرت در دست اصولگرایان نیز اشاره کرد و گفت: «کشور را یک‌دست کردید و حالا جواب نداده. دولت و مجلس و همه ارگان‌ها یک‌دست هستند اما مسائل و مشکلات هنوز باقی است و تا این درد علاج نشود صدای ملت خاموش نمی شود.»

او توصیه کرد که حالا که صحبت از تغییر در سیاست خارجی است، «سیاست‌های داخلی را هم تغییر دهید»، هرچند که به گفتۀ او تجربه نشان داده که مجلس و دولت نمی‌توانند تغییرات داخلی را به ثمر برسانند.

 

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.