چهار تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران کارخانه ماشین سازی اراک

چهارشنبه, 8ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه هشتم شهریورماه، جمعی از کارگران معدن زغال سنگ طبس در مقابل ساختمان استانداری خراسان جنوبی در این شهر، گروهی از خانواده های بیماران دیستروفی عضلانی دوشن، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری واقع در تهران و شماری از کارگران کارخانه ماشین سازی اراک برای سومین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند. روز گذشته نیز جمعی از بازنشستگان کشوری در رشت در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی در این شهر با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه هشتم شهریور ۱۴۰۲، شماری از خانواده های بیماران دیستروفی عضلانی دوشن، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری واقع در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس گزارشات به دست آمده، ماموران امنیتی با دخالت مانع برگزاری تجمع شده و خانواده ها را به سمت پارک پاستور هدایت کردند.

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه هشتم شهریور ۱۴۰۲، جمعی از کارگران معدن زغال سنگ طبس در مقابل ساختمان استانداری خراسان جنوبی در این شهر دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران ضمن بیان اینکه “حدود ۳۵۰ کارگر به صورت شرکتی در یکی از شرکت‌ های پیمانکاری مشغول به کار میباشند” گفت: “به دلیل اینکه پیمانکاران دستمزد کارگران را متناسب با قرارداد های خود با کارفرمایان معادن، به طور کامل پرداخت نمیکنند کارگران خواهان حذف پیمانکاران و بستن قرارداد مستقیم با آنها هستند.”

یکی دیگر از کارگران با انتقاد از اینکه در نتیجه حضور پیمانکاران هر ماه بخشی از مطالباتشان پرداخت نمی‌ شود و این موضوع آنها را در شرایط بد مالی قرار داده است اظهار کرد: “در مجموعه معادن زغال سنگ در شهرستان طبس سالهاست شمار زیادی از کارگران تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری مشغول کار هستند. این شرکت ها به دلیل نبودن نظارت بر کار آنها در معادن، امنیت شغلی، جانی و معیشتی کارگران را تامین نمی‌کنند.”

تجمع و اعتصاب کارگران کارخانه ماشین سازی اراک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه هشتم شهریورماه، شماری از کارگران کارخانه ماشین سازی اراک برای سومین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع بازنشستگان کشوری در رشت

 به گزارش شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، روز سه شنبه هفتم شهریورماه، جمعی از بازنشستگان کشوری در رشت، در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی در این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم همسان سازی دستمزد و وضعیت نامناسب معیشتی صورت گرفته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.