کریستیانو رونالدو در میان استقبال هوادارانش وارد تهران شد؛ از اهداء «فرش نفیس» تا «سیم کارت بدون فیلتر» برای اقامتی راحت در ایران

دوشنبه, 27ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

عنوان نخست اغلب پایگاه‌های خبری و ورزشی در ایران، روز دوشنبه ۲۷ شهریور، به ورود کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی و بازیکن تیم النصر عربستان سعودی، به همراه سایر اعضای این تیم به تهران اختصاص یافت. روزنامه همشهری در گزارشی از اهداء سیم‌کارت بدون فیلتر به رونالدو و سایر اعضا تیم النصر، برای برخورداری آنان از «اقامت راحت در ایران» خبر داده است. تیم فوتبال النصر عربستان سعودی، قرار است فردا (سه‌شنبه) در برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی در تهران بازی کند.

لحظه اهداء یک قطعه فرش نفیس ایرانی به کریستیانو رونالدو در تهران
لحظه اهداء یک قطعه فرش نفیس ایرانی به کریستیانو رونالدو در تهران AFP – –

قرار است تیم فوتبال پرسپولیس، روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور، در مقابل تیم النصر عربستان، در ورزشگاه یکصدهزارنفری آزادی، اما خالی از تماشاگر، به میدان رود.

تیم النصر عربستان سعودی، در تهران، در هتل اسپیناس، یکی از لوکس‌ترین هتل‌های تهران اقامت خواهد داشت.

از زمان برقراری روابط دیپلماتیک میان عربستان سعودی و ایران، در روز ۱۶ خرداد، مکان سفارت عربستان سعودی در هتل اسپیناس بوده است. ساختمان اصلی سفارت عربستان سعودی در خیابان پاسداران تهران که پس از حمله گروه‌های تندرو به شدت آسیب دیده بود، همچمنان در دست تعمیر است.

باشگاه فوتبال پرسپولیس، به محض ورود کاروان تیم فوتبال النصر، در فرودگاه بین‌المللی تهران از این تیم استقبال کردند و بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، «دو تخته فرش دستباف نفیس را به کریستیانو رونالدو و سادیو مانه»‌ اهدا کردند.

استقبال هواداران کریستیانو رونالدو و تیم فوتبال النصر عربستان سعودی از جمله گزارش‌های پرانعکاس در رسانه‌های ایران بود.

پایگاه خبری ورزش ۳، «یکی از عجیب‌ترین صحنه‌ها در استقبال» از تیم النصر و رونالدو را زمانی عنوان کرده است که «هواداران کریستیانو رونالدو با هجوم در لابی هتل اسپیناس، نیروهای انتظامی و امنیتی را به عقب راندند»، به گونه‌ای که «کنترل این مکان از دست نیروهای انتظامی خارج شد».

حضور کریستیانو رونالدو در ایران، از مهمترین موضوعات مورد بحث در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز بود.

علاوه بر کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، کاربرانی از عربستان سعودی نیز تصاویری از استقبال شماری از ایرانیان از این ستاره پرتغالی را در حساب‌های کاربری خود منتشر کردند.

با وجود مسدود شدن اغلب شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های اینترنتی از سوی جمهوری اسلامی در ایران، همشهری، رسانه متعلق به شهرداری تهران، از «اقدام شایسته برای نصب بنر خوش‌آمدگویی در مسیر فرودگاه» و «اهداء سیم‌کارت‌های بدون فیلتر ایرانسل به رونالدو و تیم النصر برای اقامتی راحت در ایران» خبر داده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.