تایید احکام سنگین زندان برای سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، روزنامه‌نگاران زن

دوشنبه, 27ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

ایران وایر

سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، روزنامه‌نگاران زن، از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران جمعا به بیش از ۸ سال زندان محکوم شدند.

براساس حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر شده، نسیم سلطان بیگی و سعیده شفیعی هر کدام بصورت جداگانه بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری و به اتهام اجتماع و تبانی به تحمل سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

در حکم صادره تاکید شده است عفو بهمن ماه سال گذشته شامل این دو روزنامه نگار نخواهد شد.

نسیم سلطان بیگی در واکنش به صدور این حکم در اینستاگرام خود نوشته: «در حکم تجدید نظر ما، حکم سه سال و هفت ماه برای اتهام اجتماع و تبانی به سه سال و شش ماه تبدیل شده و ۱۴ روز از حکم هشت ماهه برای اتهام تبلیغ علیه نظام کم کردند»

این روزنامه‌نگار ادامه داده است: «چنین صدور رای برای پرونده ما مصداق بارز مجازات انسانیت است. شریف‌تر آن بود که حکم بیدادگاه بدوی را به همان شکل تایید می‌کردید»

سعیده شفیعی دوم بهمن ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و سپس با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بطور موقت و تا پایان مراحل دادرسی در ۱۸ بهمن از زندان آزاد شد.

نسیم سلطان‌بیگی، فعال حقوق زنان و روزنامه‌نگار اجتماعی هم، دی ماه سال گذشته هنگام سفر به خارج از کشور در «فرودگاه بین‌المللی خمینی تهران» بازداشت و روز هفدهم بهمن ماه سال گذشته با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.