سه فعال حقوق زنان در گیلان همچنان در بازداشت به سر می برند

دوشنبه, 3ام مهر, 1402
اندازه قلم متن

سه فعال حقوق زنان در گیلان همچنان در بازداشت به سر می برند

اخبار روز
نهادهای امنیتی از آزادی فروغ سمیع‌نیا، سارا جهانی و زهره دادرس با وجود صدور قرار وثیقه و گذشت ۴۰ روز از بازداشت، جلوگیری کرده‌اند.

بر أساس اطلاعات رسیده به رادیو فردا در تاریخ ۲۶ شهریور قرار بازداشت این سه فعال حقوق زن ساکن گیلان پایان یافته و برای آن‌ها قرار وثیقه «۵۰۰ میلیون تومانی» صادر شده است. منابع مطلع به این رادیو گفتند بازرس پرونده در آخرین ساعات روز ۲۶ شهریور «از پذیرش سند این سه فعال حقوق زن امتناع» کرده و علت آن را «عدم نهایی‌سازی و ارسال گزارش کار از سوی وزارت اطلاعات» اعلام کرده‌‌ است.

درست یک ماه پیش از سالگرد جان باختن مهسا امینی، مأموران امنیتی جمهوری اسلامی روز ۲۵ مرداد این سه فعال مدنی را به همراه ۹ تن دیگر از فعالان مدنی ساکن استان گیلان در شهرهای رشت،‌ فومن، انزلی و لاهیجان بازداشت کردند. یک روز پس از بازداشت جداگانهٔ این کنشگران، ادارهٔ کل اطلاعات گیلان در اطلاعیه‌ای مشابه این کنشگران را به «ارتباط با خانواده‌های معترضان کشته شده و تحریک آن‌ها» و «فعالیت تبلیغی به جهت اهداف براندازی» متهم کرد. دیگر فعالان بازداشت شده تاکنون به مرور زمان به صورت موقت و با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

 

 

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.