گزارشی از آخرین وضعیت توماج صالحی در زندان دستگرد اصفهان

شنبه, 20ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی که دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دستگرد اصفهان سپری میکند، طی روزهای اخیرا ممنوع الملاقات و تماس تلفنی شده است. وی همچنین علیرغم حال نامساعد جسمی، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی محبوس در زندان دستگرد اصفهان محروم از تماس تلفنی و ملاقات است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “از حدود سه روز پیش تاکنون توماج صالحی به دستور مسئولان زندان از تماس تلفنی و ملاقات با اعضای خانواده و وکیل خود محروم مانده است. وی حق دریافت هیچگونه وسیله ای را از خارج از زندان ندارد. او همچنین از انجام فعالیت های ورزشی در زندان محروم مانده است.”

به گفته این منبع مطلع، توماج صالحی چند ماه پس از بازداشت، در مراحل بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. به طوری که پای راست، انگشتان دست چپ و چشم راست وی آسیب دید. او کماکان از جراحات وارده رنج میبرد و از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده؛ امری که موجب نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است.

بر اساس اطلاعاتی که بدست هرانا رسیده است، توماج صالحی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در اندرزگاه یک (بند مالی) زندان دستگرد اصفهان بسر میبرد. وی حدود یک ماه پیش در پی درگیری با همبندیان خود از اندرزگاه دو به اندرزگاه یک زندان دستگرد منتقل شده بود.

در تیرماه سال جاری، توماج صالحی توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب اصفهان به شش سال و سه ماه حبس، ممنوعیت خروج از کشور، محروم از تهیه و تولید آثار موسیقی و خوانندگی و همچنین دو سال حضور الزامی در دوره‌ های مدیریت رفتار و مهارت دانش، محکوم شد.

توماج صالحی، اوایل آبان ماه ۱۴۰۱، در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری های رسمی مدعی شدند، بازداشت وی در هنگامی که او قصد خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور را داشته، صورت گرفته است. ادعایی که توسط نزدیکان او تکذیب شد.

توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و شهروند اهل شاهین شهر واقع در استان اصفهان است که در پرونده قبلی خود در سال ۱۴۰۰ از بابت اتهامات «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.