نگرانی از وضعیت جسمی یک فعال مدنی زندانی؛ علیرضا عبدی در «آستانه نابینایی» است

پنجشنبه, 25ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

به‌رغم گذشت چهارماه از بازداشت علی عبدی، هنوز هیچ اطلاع دقیقی از اتهامات احتمالی و وضعیت پرونده او در دست نیست

رادیو فردا

کمیته پیگیری «بازداشت‌شدگان قیام زن، زندگی، آزادی» نسبت به وضعیت جسمی علی عبدی، فعال بازداشت‌شده شبکه «کلاب‌هاوس»، توسط سپاه پاسداران اظهار نگرانی کرد.

این کمیته روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان با انتشار پیامی در شبکه اینستاگرام گفت براساس اطلاعاتی که به این کمیته رسیده آقای عبدی با خطر از دست دادن بینایی مواجه است.

این بیانیه می‌افزاید فعال مدنی یاد شده که اول تیرماه ۱۴۰۲ پس از چهارده‌سال به ایران بازگشته بود، در بند دو‌الف زندان اوین، متعلق به اطلاعات سپاه نگهداری می‌شود: «او چند روز پس از دستگیری در اصفهان، به تهران منتقل شده و در بند امنیتی سپاه تحت بازجویی قرار دارد. اطلاعات رسیده به کمیته حاکی از آن است که شرایط جسمی علی عبدی نامناسب بوده و به‌دلیل عدم دریافت خدمات پزشکی مناسب در آستانه نابینایی قرار دارد».

این گزارش می‌افزاید به‌رغم گذشت چهارماه از بازداشت آقای عبدی، هنوز هیچ اطلاع دقیقی از اتهامات احتمالی و وضعیت پرونده او در دست نیست.

آقای عبدی در دانشگاه بوداپست، فوق لیسانس مطالعات جنسیت گرفته و سپس در دانشگاه ییل آمریکا در رشته مردم‌شناسی به تحصیل در مقطع دکترا مشغول شده بود.

او پیش از بازگشت به ایران، برای کار روی پایان‌نامه دکترایش به افغانستان رفته بود، اما با روی کار آمدن طالبان در تیرماه ۱۴۰۰ به ایران بازگشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.