آزاده صمدی، بازیگر سینما ممنوع‌الخروج شد

دوشنبه, 29ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

ایران وایر

در ادامه برخوردهای امنیتی با بازیگران زن سینمای ایران، پاسپورت آزاده صمدی در فرودگاه «امام خمینی» تهران توقیف و از خروج او از کشور جلوگیری شد.

شبکه شرق، روز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ نوشت آزاده صمدی، بازیگر سینما، تئاتر  و تلویزیون صبح امروز در حالی که عازم پنجاه و چهارمین فستیوال گوا در هند بود، پاسپورتش توقیف و اجازه خروج از کشور پیدا نکرد. به او در فرودگاه امام خمینی اعلام شده که ممنوع‌الخروج است.

شرق نوشته است آزاده صمدی برای نمایش فیلم سینمایی «عزیز» سومین ساخته مجید توکلی در پنجاه و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم هند عازم این کشور بود که اجازه خروج نیافت.

آزاده صمدی در مراسم تشییع «رضا حداد»، کارگردان تئاتر، در روز ۳۱ اردیبهشت سال جاری، با کلاه حاضر شده بود و تصاویرش در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

به دنبال این اقدام، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برای آزاده صمدی تشکیل پرونده داد.

خانم صمدی در حکم صادر شده به دو ماه حبس تعزیری محکوم شد. در بخش دیگری از حکم او آمده بود که او باید «دو هفته یک بار» به مراکز روانشناسی «برای مداوای بیماری ضد اجتماعی خود» مراجعه کند و در نهایت «گواهی سلامت» خود را به مقامات ارائه دهد.

صدور احکام زندان و محرومیت‌های اجتماعی برای بازیگران زن سینمای ایران در هفته‌های اخیر شدت گرفته است. روز گذشته اعلام شد «هانیه توسلی»، بازیگر حامی اعتراضات سراسری ایران، به‌ اتهام «انتشار مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی» به شش ماه حبس تعزیری و ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.