قوه قضائیه به‌جای بررسی شکایت در مورد «شکنجه»، اتهامات تازه به توماج صالحی «تفهیم» کرد

سه شنبه, 14ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

 توماج صالحی، رپر معترض

صدای آمریکا

سخنگوی قوه قضاییه از تفهیم اتهامات جدید «توماج صالحی» و صدور «قرار قانونی» برای او خبر داد. این در حالی است که شکایت او در مورد «آزار و شکنجه» توسط ضابطان امنیتی در اصفهان هنوز بررسی نشده است.

مسعود ستایشی گفته است او بعد از آزادی در یکی از شهرستان‌های استان شمالی «نکاتی را گفت» و براساس «تکلیفی» که دادسرای مربوطه داشت، این فرد را «احضار و بازداشت کرد.»

این در حالی است که توماج صالحی، روز پنج‌شنبه، نهم آذر و در حالی که تنها ۸ روز از آزادی گذشته بود به وسیله ماموران لباس شخصی در بابل مورد «ضرب و شتم» قرار گرفت و بازداشت شد.

به گفته ستایشی، توماج با قرار «بازداشت موقت» در زندان است و رسیدگی به پرونده «با سرعت» انجام می‌شود.

پیش‌تر خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، توماج صالحی را متهم کرد که به ادعای این رسانه، «برخی اظهارنظرهای کذب و بدون سند» در فضای مجازی منتشر کرد و به «اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» بازداشت شده است.

امیر رئیسیان، وکیل صالحی، روز پنجشنبه هفته گذشته با انتشار پیامی در شبکه ایکس، با رد ادعای خبرگزاری قوه قضائیه گفت که شکایت از اداره کل اطلاعات استان اصفهان به‌‌عنوان ضابط پرونده ثبت شده و در شعبه ١۴ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است، «پس توماج کذبی نگفته است.»

توماج صالحی در بخشی از اولین پیام ویدئویی پس از آزادی اعلام کرد که «خیلی شکنجه شدم اما نه اعتراف کردم نه همکاری. یک ایران خیلی خوب و خفن می‌سازیم.»

بازداشت مجدد توماج صالحی توسط حکومت ایران با انتقادات گسترده فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

توماج صالحی، خواننده رپ منتقد حکومت جمهوری اسلامی، که سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری ایران بازداشت شده بود، روز ۲۷ آبان، با سپردن وثیقه، از زندان دستگرد اصفهان آزاد شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.