سپیده رشنو پس از دریافت حکم حبس قطعی: محکوم شدن به دلیل داشتنِ مو «بلاهت محض» است

سه شنبه, 14ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

صدای آمریکا

در پی انتشار خبر به جریان‌افتادن حکم حبس قطعی سپیده‌ رشنو، مخالف حجاب اجباری، او محکومیت «چهار سال حبس به خاطر داشتن مو» را «بلاهت محض» خواند و تاکید کرد «چهار سال اسارتِ سیاه نمی‌تواند تغییری در حقیقت ایجاد کند.»

میلاد پناهی‌پور، وکیل سپیده رشنو، روز سه‌شنبه ۱۴ آذر در گفت‌و‌گو با شبکه شرق اعلام کرد که در پی صدور حکم تازه چهار ماه حبس علیه سپیده رشنو که باعث به جریان افتادن حکم تعلیقی ۳ سال و ۷ ماه حبس او شده، این نویسنده در حال حاضر در مجموع با سه سال و یازده ماه حبس قطعی مواجه است.

به گفته این وکیل دادگستری، صدور حکم چهار ماه حبس علیه موکلش مربوط به اتهام «انتشار تصاویر مبتذل در فضای مجازی» می‌شود.

به گفته میلاد پناهی‌پور پرونده دیگری هم در رابطه با پوشش سپیده رشنو تشکیل شده که قرار است در روز ۱۳ دی به آن رسیدگی شود.

سپیده رشنو در تیر ماه ۱۴۰۱، در پی اعتراض به «حجاب اجباری» و مقاومت در برابر دخالت‌های یک زن «آمر به معروف» به نام «رایحه ربیعی» به نوع پوشش‌ او، دستگیر و وادار به «اعتراف اجباری» در مقابل دوربین صدا و سیمای جمهوری اسلامی شد.

نام سپیده رشنو در فهرست صد زن الهام‌بخش و تأثیرگذار سال ۲۰۲۳ میلادی که بی‌بی‌سی منتشر کرده به چشم می‌خورد.

سپیده رشنو، نویسنده و ویراستار، روز سه‌شنبه با انتشار مطلبی در صفحه اینستا‌گرام خود با تاکید بر این که «مجرم نیست» و «پای حقوقش مانده» است،‌ خطاب به حکومت نوشت: «شما به آگاهی و اراده‌ها باخته‌اید.»

او همچنین نوشته است: «چهار سال حبس به خاطر داشتنِ مو به همان اندازه بلاهتِ محض است که انگار کسی را به خاطر داشتنِ دست یا پا زندانی کنند.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.