حسین حسین‌پور، از آسیب‌دیگان چشم اعتراضات به زندان محکوم شد

جمعه, 4ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

ایران وایر

«حسین حسین‌پور»، از آسیب‌دیدگان چشم در اعتراضات «زن زندگی آزادی» توسط دادگاه انقلاب به یک سال زندان محکوم شد.

خبرگزاری هرانا، روز جمعه ۴ اسفند گزارش کرد محکومیت آقای حسین پور در پی تسلیم به رای به ۱۱ ماه حبس کاهش پیدا کرده است.

به نوشته هرانا، این حکم با اتهام «تبلیغ علیه نظام» برای حسین حسین‌پور صادر شده و مربوط به مطالب او در فضای مجازی بوده است.

حسین حسین پور در تاریخ ششم آبان ماه ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری در مهاباد از ناحیه چشم سمت راست مورد اصابت گلوله ساچمه ای قرار گرفته است. وی تاکنون چهار عمل جراحی انجام داده است.

این شهروند معترض اوایل شهریور ماه سال جاری، توسط ماموران اداره اطلاعات در جاده نورآباد شیراز بازداشت و نهایتا چندی بعد پس از اتمام مراحل بازجویی در بازداشتگاه سروش شیراز به زندان عادل آباد این شهر منتقل شد.

او در اواخر دی ماه سال جاری، به زندان شماره دو شیراز یا زندان نظام منتقل شد. وی در طی بازداشت دچارعفونت چشم شده و کماکان از رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

طی ماه گذشته گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت یا احضار آسیب‌دیدگان چشمی اعتراضات ۱۴۰۱ منتشر شده است. بنابراین گزارش‌ها، «امیر شاه‌ولایتی» و «متین حسنی»، دو تن از آسیب‌دیدگان چشمی در اعتراضات سال گذشته، روز ۳بهمن۱۴۰۲ در تهران و بوکان بازداشت شدند.

روز ۱۰ بهمن ماه هم «مهبانو (کوثر) خشنودی»، یکی دیگر از آسیب‌دیدگان چشم اعتراضات سراسری از احضارهای پیاپی‌ خود به نهادهای امنیتی خبر داده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.