تجمعات کارگران شاغل در صنایع نفتی

شنبه, 5ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه پنجم اسفندماه، شماری از کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکت های پیمانکاری پالایشگاه‌ های پنجم، ششم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین طی روز های گذشته نیز شماری از کارمندان زمین شناسی نفت در سرخس، جمعی از کارگران رسمی شاغل در شرکت نفت فلات قاره ایران در جزیره خارگ، گروهی از کارگران شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و تعدادی از کارگران شرکت نفت فلات قاره ایران شاغل در منطقه عملیاتی لاوان دست به تجمعات اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، امروز شنبه پنجم اسفند ۱۴۰۲، جمعی از کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکت های پیمانکاری در پالایشگاه‌ های پنجم، ششم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی دست به تجمع زدند.

مهم ترین مطالبات این کارگران، “بازگشت به کار فوری رانندگان تعلیقی شرکتهای پیمانکاری، حذف کامل شرکتهای پیمانکاری واسطه تامین نیروی انسانی، اصلاح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، تنظیم قراردادهای مستقیم با رانندگان شرکتهای پیمانکاری توسط پیمانکاران و اصلاح مفاد آن و اجرای مرخصی ۲ به ۲ کارگران پشتیبانی” عنوان شده است.

همچنین روز گذشته، جمعی از کارگران شرکت نفت فلات قاره ایران شاغل در منطقه عملیاتی لاوان در محل کار خود تجمع برگزار کردند.

افزون بر این، در تاریخ های بیست و نهم و سی ام بهمن ماه، شماری از کارمندان زمین شناسی نفت مرکزی سرخس، جمعی از کارگران رسمی شاغل در شرکت نفت فلات قاره ایران در جزیره خارگ و گروهی از کارگران شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در محل کار خود با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

“حذف سقف حقوق، اصلاح کف حقوق، حذف محدودیت حق‌ سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده ۱۰ و پرداخت معوقات آن، عدم تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی و عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی نفت” از جمله مطالبات این کارگران محسوب میشوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.