سه تجمع اعتراضی برگزار شد

چهارشنبه, 9ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه نهم اسفندماه، جمعی از خانواده های خدمه کشتی سانچی در تهران، گروهی از پرستاران بیمارستان رجایی شیراز و جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرستان شوش با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، امروز چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲، گروهی از خانواده های خدمه کشتی سانچی با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراضی در مقابل امامزاده صالح در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این خانواده ها پیشتر اعلام کرده بودند که در تماس‌های مشکوکی به آنها گفته شده بود که شماری از این خدمه زنده هستند. آنها بر این باورند که این خدمه ها از کشتی خارج شده و هم اکنون در اختیار اطلاعات سپاه هستند.

نفتکش سانچی اواسط دی ماه ۱۳۹۶ در برخورد با یک کشتی چینی در نزدیکی سواحل شانگهای چین آتش گرفت و پس از ۹ روز سوختن غرق شد. یک هفته بعد از تصادف و آتش‌سوزی، رسانه های داخلی اعلام کردند که همه کارکنان و خدمه این نفتکش جان خود را از دست داده‌ا‌ند و کشتی به طور کامل غرق شده است.‌

در این گزارش آمده است، حدود سه سال پیش یک قاضی در تهران با ابطال گواهی فوت ۹ خدمه گفته بود «با بروز حادثه هیچ دلیل یقین‌آور مبنی بر فوت آنان در دست نیست و صرفا گزارشات مبنی بر فوت احتمالی است.»‌ بر اساس رای این دادگاه آنها «مفقود‌‌الاثر» خوانده شدند.

بازنشستگان تامین اجتماعی در شوش تجمع کردند

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲، گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی با سر دادن شعارهایی اعتراضی در مقابل ساختمان تامین اجتماعی شهرستان شوش تجمع کردند.

در این گزارش آمده است: “تجمع این بازنشستگان در اعتراض به عیدی ناچیز دو میلیون و پانصد تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی، مستمری زیر خط فقر و ناچیز بودن خدمات رفاهی و مشکلات درمانی‌ صورت گرفته است.”

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان رجایی در شیراز

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه نهم اسفند ۱۴۰۲، جمعی از پرستاران بیمارستان رجایی شیراز در اعتراضی به عدم رسیدگی به مطالباشان در داخل این بیمارستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این پرستاران معترض خواستار اصلاح عادلانه تعرفه‌ گذاری خدمات پرستاری، رفع تبعیض در نظام پرداخت و حذف اضافه‌ کار اجباری و تقریباً رایگان هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.