تجمع مال‌باختگان پروژه مسکن «پهنه طبیعت» و درگیری آنان با مدیر بنیاد تعاون ارتش

شنبه, 25ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

ویدیوهایی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شماری از متقاضیان پروژه مسکن «پهنه طبیعت» در چیتگر تهران، روز شنبه ۲۵ فروردین در اعتراض به توقف ساخت این پروژه تجمع اعتراضی برگزار کردند. هم‌زمان مدیرعامل بنیاد تعاون ارتش در جلسه‌ای که با متقاضیان داشت، به یکی از آنها حمله کرد.

تجمع مال‌باختگان این پروژه در بلوار نیروی زمینی محله ازگل تهران برگزار شد.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد پس از جلسه‌ای که با حضور برخی متقاضیان این پروژه با امیرجعفر آقایی، مدیرعامل بنیاد تعاون ارتش در سالن همایش مجتمع تجاری الماس برگزار شد، معترضان قانع نشدند، او را با هو کردند و با سر دادن شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» از جلسه بیرون انداختند.

پروژه مسکن «پهنه طبیعت» شامل ۲۲ برج است و در مجاورت باغ گیاه‌شناسی ملی ایران قرار دارد.

طبق گزارش‌ها، ساخت این پروژه با مخالفت باغ گیاه‌شناسی که مکانی پژوهشی است و مهم‌ترین گونه‌های گیاهی ایران و جهان را پرورش می‌دهد، مواجه شده است.

باغ گیاه‌شناسی اعلام کرده ساخت این برج‌ها موجب سایه‌اندازی، کاهش آب و ممانعت از وزش باد می‌شود.

یکی از حاضران در این تجمع به ایران‌اینترنشنال گفت: «پیش از این ۸۰ جلسه با خریداران برگزار شده و همیشه دروغ تحویلمان داده‌اند. حالا کار به اینجا کشیده و مجبور شده‌ایم اعتراضمان را به این شکل بیان کنیم.»

معترضان می‌گویند در حالی که منتظر تعیین تکلیف و تحویل گرفتن واحدهای مسکونی خود هستند، مسوولان همچنان «با دادن وعده‌های دروغین» آنان را فریب می‌دهند.

یک شهروند معترض که در تجمع روز شنبه حاضر بوده است با بیان اینکه قرار است روز یک‌شنبه نیز تجمعی در مقابل ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شود، به ایران‌اینترنشنال گفت در صورت به نتیجه نرسیدن این تجمعات، باز هم دست به تجمع زده و این بار در روز ۲۹ فروردین، برابر با روز ارتش، تجمع خواهند کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این پروژه از سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرده و قرار بوده در سال ۱۴۰۶ تحویل داده شود.

شمار مالکان این پروژه ۱۶ هزار نفر عنوان شده که مالکیت پنج هزار و ۲۸۰ واحد را دارند.

یک شهروند با ارسال پیامی به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی نوشته که با فروش آپارتمان، ماشین، طلای همسر و فرزند و زیر قسط رفتن، اقدام به خرید یک واحد آپارتمان از بنیاد تعاون ارتش کرده است.

او با بیان اینکه این پروژه در حال حاضر در مرحله فنداسیون قرار دارد، نوشت که بنیاد تعاون ارتش ساخت‌و‌ساز را متوقف کرده و به تعهد خود عمل نمی‌کند.

این معترض مال‌باخته با اشاره به پیشنهادهای ارائه شده از سوی بنیاد تعاون ارتش گفت: «ما ضمن اعلام مخالفت صریح و شفاف با هر گونه پیشنهاد، بر تحویل واحد انتخاب شده در موعد مقرر و طبق مفاد قرارداد تاکید داریم.»

تجمع‌های اعتراضی شهروندان مال‌باخته که در پروژه‌های سپاه، ارتش و دیگر مجموعه‌های نظامی و دولتی سرمایه‌گذاری کرده و به خواسته‌های خود نرسیده‌اند، در سال‌های گذشته نیز سابقه داشته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.