آیدا، خواهر نیکا شاکرمی، به «جرم نداشتن حجاب اجباری» در بازداشت است

پنجشنبه, 30ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

رادیو فردا

نسرین شاکرمی، مادر نیکا شاکرمی که نامش در اعتراضات «زن، زندگی،‌ آزادی» در جهان پرآوازه شد، روز پنج‌شنبه، ۳۰ فروردین، خبر داد که آیدا، دیگر دخترش، یک روز است در بازداشت به سر می‌برد.

خانم شاکرمی در حساب شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: «دیروز دخترم آیدا توسط پلیس امنیت اخلاقی تهران به جرم نداشتن حجاب اجباری بازداشت شده و تا به حال در بازداشت به‌ سر می‌برد.»

او هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است.

نیکا شاکرمی شامگاه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات در بلوار کشاورز تهران ناپدید و پس از هشت روز جنازه او به خانواده‌اش تحویل داده شد.

اجرای طرح موسوم به «نور» برای مقابله با آن چه مقامات جمهوری اسلامی «مقابله با بی‌حجابی» می‌خوانند، از روز شنبه ۲۵ فروردین شروع شده است.

عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، پیشتر گفته بود، این طرح در همه معابر و اماکن عمومی کلید خورده است. او دلیل اجرای این طرح را «رعایت قانون» و «مطالبه مردم متدین» اعلام کرد.

 

با این حال، از زمانی که اجرای این طرح تازه آغاز شده، تعداد قابل توجهی از زنان جوان در شبکه‌های اجتماعی از برخورد خشن نیروهای حکومتی با آنها برای تحمیل حجاب اجباری نوشته‌اند.

همزمان هر روز بر تعداد ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی از این برخورد اهانت‌آمیز و خشونت‌بار حکومت با زنان جوان منتشر می‌شود افزوده شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.