شما به “قدرت” ایمان دارید نه به دین!

پنجشنبه, 27ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

 

بیانیه اعتراضی بیش از ۱۱۰ نفر از نمازگزاران و همرزمان شهدای مسجد حجت اصفهان به هجوم نیروهای امنیتی و نظامی به این مسجد

بسم الله الرحمن الرحیم
هَلْ أَتَاکَ حَدِیثُ مُوسَى (۱۵/۷۹)

مسجد حجت اصفهان در روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مورد هجوم نیروهای سرکوبگر قرار گرفت.

تا کی و تا به کجا هر گونه حق انتخاب، انتقاد و اعتراض باید از مردم گرفته شود؟!

آیا مساجد پایگاه‌های انحصاری نظام و مرکز بوقهای تبلیغاتی، القائات و شستشوی مغزی مردم متدین و مقید به نماز جماعت است؟!

اگر مسجدی و نمازگزارانی به این بازیگری‌ها به نام دین تن ندهند و نخواهند که حکومت از دین استفاده‌ی ابزاری کند، باید به آن یورش برد و به خیال خام خود آن را فتح کرد؟

تا به کی باید از اعتقادات مذهبی سوء استفاده نموده، به نام حفظ وحدت در بین زنان محجبه، آنان را ابزاری برای دوقطبی کردن جامعه و به جان هم انداختن بانوان و سرکوب منتقدین قرار داد؟!

حفظ وحدت بین کدام مردم، به نرخ بهره‌مندی چه کسانی از این تزویرها و تحمیق‌ها؟؟!!

اگر زنان محجبه و مردان نمازگزار نخواهند و نگذارند که مسجد ایشان در این بازی نخ‌نمای سیاسی و سلطه‌گرانه‌ی سرکوب مردم سهیم شوند، باید مسجدشان تسخیر شود؟! با حضور نیروی نظامی در مسجد؟ با زور اسلحه؟

حاشا و کلا که این رفتار هیچ سنخیتی با دین ندارد.

مسجد خانه‌ی خدا و محل امن عبادت، همدلی و همیاری مردم است. نه پایگاه شستشوی مغزی و انحصارگری، و نه پایگاه هماهنگی و تربیت نیروی سرکوبگر برای تهدید، ارعاب و آزار مردم معترض و منتقد!!!

آیا هیئت امنا و بانیان مسجد که با خون دل و هزینه‌ی شخصی مسجد را برپا کرده‌اند؛ نباید در تعیین امام جماعت نقش داشته باشند و یا مورد مشورت قرار گیرند؟! فقط به جرم اینکه بلندگوی تبلیغاتی و توجیه‌گر مفسدان و اختلاس‌گران و سرکوبگران نیستند؟! چرا که نگفتند زمین ۴ هزار متری نوش جان و چای دبش گوارای وجود!؟

آیا باید تحت سلطه‌ی شورای مثلا سیاست گذاری باشند که با لشکری از نیروهای سپاه و یگان ویژه‌ی سرکوبگر، بسیج و ماموران رسمی اطلاعات و نیروی انتظامی و لباس شخصی و افراد غیر اهالی محل و مسجد ، حرمت مسجد را شکسته با تهدید و ارعاب و بی ادبی (وحتی فیلم برداری از زنان و مردان معترض) دخالت در تحمیل امام جماعت کنند؟

کسی هم حق اعتراضی نداشته باشد؟ و اگر از نمازگزاران معترض شوند، ماموری فریاد برآرد که گردن‌تان را خرد می‌کنیم و دستتان را می‌شکنیم!!

تا کی و تا به کجا در همه‌ی موارد و مسائل مردم باید دخالت و تحمیل باشد؟!

حاکمیتی که ظرفیت تحمل یک مسجد مستقل را نداشته باشد و با زور اسلحه و بی‌حرمتی، امام جماعت تحمیل کند؛ عدالت دارد؟ میتوان به او و نمایندگان او اقتدا کرده و نماز جماعت اقامه کرد؟

مشکل حکومت نه دین است و نه حجاب… که اگر بود به نمازگزاران محجبه هتاکی نمی‌کرد. درد حکومتیان گسترش سلطه است و شهوت قدرت.

مسجد حجت واقع در خیابان کاخ اصفهان از سال‌های قبل از انقلاب توسط مرحوم حاج شیخ نصرالله صالحی نجف‌آبادی و تعدادی از جوانان مبارز و مخلص (درحالیکه تحت فشار و تعقیب ساواک بودند) بنا شد و چه بسیار نقش موثر در جنگ با تقدیم بیش از ۱۲۰ شهید و دهها جانباز سرافراز، در بازسازی خرمشهر و آبادان، در ایجاد همدلی بین اقوام و مرز نشنیان داشته است. چه بسیاری از ایشان از متخصصین طراز اول در حوزه‌های مختلف هستند و همچنان به مردم ایران خدمت می‌کنند.

حالا این مسجد شده مسجد ضرار! چون از اختلاس و سرکوب شادمان نیست؟

چون جیب بسیج پر نمی‌کند و برای سرکوب زنان به خیابان نمی‌رود؟

و چون همراهی نمی‌کند و نخواهد کرد، باید این گونه مورد هجوم و حرمت شکنی قرار گیرد.

ما امضا کنندگان این بیانیه ضمن محکوم کردن تسخیر مسجد حجت اعلام میداریم، از تجارب این سال‌ها براین باوریم که شما به قدرت و حفظ قدرت ایمان دارید. به دستورات دین وقعی نمی‌نهید و به انکار انسان قیام کرده‌اید، از اینرو است که در خیابان‌ها و در دل‌های مردم شکست خورده اید؛ طبیعتا در تسخیر مساجد نیز توفیق نخواهید داشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.