حملۀ هوایی اسرائیل به مرکز نوار غزه ۲٧ کشته بر جای گذاشت؛ هشدار اونروا نسبت به افزایش آمار آوارگان

دوشنبه, 31ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

تصویر مردی که جسد یک کودک فلسطینی کشته شده در پی حملات اخیر اسرائیل به اردوگاه نصیرات را حمل می‌کند

تصویر مردی که جسد یک کودک فلسطینی کشته شده در پی حملات اخیر اسرائیل به اردوگاه نصیرات را حمل می‌کند REUTERS – RAMADAN ABED

در حالیکه درگیری‌ها میان اسرائیل و حماس وارد هشتمین ماه خود شده است، بیمارستان شهدای الاقصی واقع در مرکز نوار غزه اعلام کرد که در پی حملات هوایی اسرائیل به اردوگاه نصیرات در روز یکشنبه ١۹ مِه (۳۰ اردیبهشت)، ۲٧ نفر کشته شده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح، از کشته شدن ۲۷ نفر در پی حملۀ هوایی اسرائیل به اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه که محل اسکان آوارگان فلسطینی است، خبر داد.

بر اساس این گزارش، بیمارستان شهدای الاقصی که اجساد قربانیان را تحویل گرفته است همچنین اعلام کرد که ۱٠ نفر از جان‌باختگان زن و ٧ نفر از آنها کودک بوده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالیکه برنامۀ جهانی غذا نسبت به خطر قریب‌الوقوع قحطی در نوار غزه هشدار داده اشت، فلسطینی‌ها از افزایش حملات هوایی و تشدید درگیری‌ها در شمال نوار غزه خبر داده‌اند.

این خبرگزاری به نقل از دفاع غیرنظامی غزه نوشته است که حملات اخیر اسرائیل به چندین خانه در نزدیکی بیمارستان کمال عدوان در شهرک بیت لاهیا در شمال نوار غزه اصابت کرده و منجر به کشته شدن دست‌کم ١۰ نفر شده است.

بر اساس این گزارش، ساکنان اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه نیز از موج سنگین حملات هوایی و توپخانه‌ای خبر داده‌اند.

هشدار اونروا نسبت به تبعات نگران کنندۀ افزایش آمار آوارگان

در همین حال، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (اونروا)، روز دوشنبه ٢۰ مِه (۳۱ اردیبهشت)، نسبت به تبعات نگران‌کنندۀ افزایش آمار آوارگان در نوار غزه هشدار داد.

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، با انتشار متنی در شبکۀ اجتماعی ایکس تاکید کرد که «از زمان آغاز عملیات نظامی اسرائیل در رفح، بیش از ۸١٠ هزار نفر طی دو هفتۀ گذشته مجبور به گریختن از این منطقه شده‌اند».

این نهاد سازمان ملل در ادامه خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه شد و هشدار  داد: «هر بار که خانواده‌ها آواره می‌شوند، زندگی آنها در معرض خطرات جدی قرار می‌گیرد؛ مردم مجبور می‌شوند همه چیز را رها کنند تا به دنبال امنیت بروند اما هیچ منطقۀ امنی وجود ندارد».

از: ار اف ای

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.