سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم) به زنان ایران

پنجشنبه, 9ام دی, 1395
اندازه قلم متن

پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم)

به

زنان ایران

نزدیک به چهار دهه پس از به قدرت رسیدن روحانیون مرتجع و واپسگرا در ایران، ماهیت خشن، ضد انسانی و ضد زن این سیستم مخوف و ویرانگر بر هیچکس پوشیده نیست.

از بهمن ۵۷ و زمانی که أیت الله خمینی و حلقه یاران اسلام گرای افراطی وی حکومت را در ایران به دست گرفتند، ارعاب و سرکوب شما بانوان ایران أغاز گردید و این روند تا به امروز نه تنها متوقف نشده بلکه همواره گسترش نیز یافته است. جمهوری اسلامی که از ابتدا قصد پیاده سازی ایدئولوژی اسلام شیعی را داشته تا به امروز با استناد به برداشت و تفسیر خویش از قوانین فقهی، انواع تبعیض ها را علیه شما روا داشته است.

تبعیض های تمام عیار با تحمیل حجاب اجباری و سختگیرانه، تفکیک جنسیتی در محیط های کاری و فضاهای عمومی، قانون بدوی و خجالت أور دیه زنان، شروع و رفته رفته وسعت و ابعاد بزرگتری به خود گرفته است. موارد متعدد دیگری مانند حذف زنان از بسیاری رشته های دانشگاهی، تصویب قوانین چند همسری و تلاش برای خانه نشین کردن جمعیت بزرگی از زنان به هر شیوه و بهانه و دستگیری و سرکوب فعالان حوزه زنان را می توان در راستای تلاشهای همیشگی جمهوری اسلامی برای به حاشیه راندن نیمی از جمعیت کشور که می بایست توان و استعداد خود را صرف عمران، أبادی و اعتلای میهن نمایند، نام برد. ایجاد انواع مانع و مشکل در راه ورزش بانوان، جلوگیری از حضور زنان در استادیوم های ورزشی، جلوگیری از هنرنمایی شما در کنسرت های موسیقی و تلاش برای وادار کردن زنان به فرزندآوری بیشتر، از دیگر فشارها و تبعیضات سیستماتیک حکومتی است که علیه زنان ایران اعمال می شود.

شما زنان ایران در تمام این سالهای سیاه علیرغم سنگین ترین تبعیضات و در تار و پود یک سیستم ضد زن، از مبارزات خود علیه سیاست های زن ستیزانه و ظالمانه حاکمیت دست نکشیده و در این مسیر متحمل فشارها و هزینه های فراوان شده اید.

نمایندگان کنگره اعمال تبعیض بر علیه نیمی از جمعیت کشور با دستمایه قرار دادن فقه و شریعت را عملی مردود و زمینه ساز زنجیره ای ظلم ها و بی عدالتی های سیستماتیک دیگر علیه شما میدانند.

ما آزادی ملت را جدا از آزادی زنان نمیدانیم و خواهان تساوی کامل حقوق زنان با مردان هستیم و تلاش برای توجیه تبعیضات سیستماتیک علیه زنان تحت لوای عناوینی مانند شریعت، حفظ کرامت زن، ارتقاء شأن و مقام زن، تاکید و استفاده ابزاری از مقام مادری و موارد اینچنینی را تلاشی مذبوحانه و شکست خورده می دانیم.

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بار دیگر سیاست های زن ستیزانه جمهوری اسلامی را محکوم میکند. نمایندگان کنگره همچنین تاکید میکنند که برابری حقوق زن و مرد، بدون رهائی از بندهای جمهوری اسلامی، پایان دادن به هرگونه دیکتاتوری، استقرار حاکمیت ملت و تصویب قانون اساسی جدیدی که کلیه حقوق و آزادی های ملت، جدایی دین از حکومت و برابری آحاد مردم را در برابر قانون، صرفنظر از جنسیت، قومیت، باورهای سیاسی، مذهبی، اصل، نسب، نژاد، زبان، زادگاه و منشاء عقیده و ایمان تضمین نماید، میسر نمی باشد.

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

>لس آنجلس ۲۱ آذر ۱۳۹۵ برابر ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶

انتشار از طرف:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۹ دیماه ۱۳۹۵ برابر ۲۹ دسامبر ۲۰۱۶
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.