با حاتم بخشی‌های احمدی‌نژاد فرودگاه سنت وینسنت با هزینه مردم ایران افتتاح شد

جمعه, ۲۰ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

فرودگاهی که با پول اهدایی احمدی‌نژاد از جیب ملت ایران به کشور کوچک سنت وینسنت و گرنادین ساخته شده، هفته گذشته افتتاح شد.

به گزارش «آمدنیوز»، در حالی که چهار سال از پایان فعالیت دولت دهم سپری شده، همچنان تصویر روشنی از تمام تصمیماتی که در این دوره اتخاذ شده، وجود ندارد.

طهماسب مظاهری، رییس کل مستعفی بانک مرکزی در دولت نهم، در حالی به تازگی از تصمیمات دولت وقت برای کمک بلاعوض به کشورهای جهان سخن گفته که بررسی‌ها نشان می‌دهد در این دوره اقتصاد ایران با دشواری‌های فراوانی روبرو شده و قدرت خرید مردم در کنار رشد تورم و همچنین کند شدن آهنگ رشد اقتصادی تحلیل رفته است.

اگر نام کشور سنت وینسنت و گرنادین به گوش‌تان نخورده، بهتر است با این اسم آشنا شوید چرا که ایران، در دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد هدایای بزرگی به این «کشور ذره‌ای» داده است. سنت وینسنت و گرنادین‌ها، کشوری جزیره‌ای در دریای کاراییب، در ۱۷۶۳ این جزایر مستعمرهٔ بریتانیا شد، در ۱۹۶۹ خودگردانی داخلی یافت، و در ۱۹۷۹ به استقلال رسید.

جمعیت این کشور کمی بیش از صد و ۱۰ هزار نفر است. این کشور هفته گذشته فرودگاهی که با پول اهدایی احمدی‌نژاد از جیب ملت ایران در دریای کاراییب ساخت را افتتاح کرد.

رییس‌جمهور پیشین ایران در آخرین سفر خود به نیویورک، ملاقاتی با نخست وزیر این کشور کرد و با حاتم بخشی از جیب ملت ایران، ۲ میلیون دلار به وی هدیه داد. این هدیه صرف ساخت فرودگاهی در سنت وینسنت گردید.

البته سابقه کمک‌های ایران به این کشور کوچک در دریای کاراییب تنها به این دیدار ختم نمی‌شود. پیش از این نیز نخست وزیر این کشور در دوره فعالیت دولت احمدی‌نژاد به ایران دعوت شده بود. او در سال ۱۳۸۸ در سفری رسمی به ایران در مصاحبه‌ای مشترک با رییس جمهور ایران حضور یافت و از وعده‌های دولت ایران برای کمک به کشورش سخن گفت.

«رالف اوراد گونسالس»، نخست وزیر سنت وینسنت و گرنادین در آن سفر از قول مساعد جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در پروژه‌ احداث فرودگاه و نیز ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان این کشور در رشته‌های مهندسی و پزشکی خبر داد. سال ۱۳۸۷ خبرگزاری آسوشیتدپرس در خبری از کمک ۷ میلیون دلاری دولت ایران برای ساخت فرودگاه در کشور خبر داده بود.

و البته این آغاز داستانی است که دولت قبل بر سر کشور آورد و مردم تازه متوجه خواهند شد.

خبرآنلاین


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.