آخرین خبرها از زمین لرزه ۶ ریشتری در خراسان رضوی/ تخریب در ۴ روستا

چهارشنبه, 16ام فروردین, 1396
اندازه قلم متن

زمین لرزه ۶ ریشتری حوالی سفیدسنگ در استان خراسان رضوی را لرزاند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ساعت ۳۰: ۱۰ دقیقه امروز زمین لرزه‌ای۶ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، حوالی سفید سنگ در استان خراسان رضوی را لرزاند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد: زمین لرزه ۶ ریشتری در حوالی سفید سنگ خراسان رضوی تاکنون ۷ مصدوم و ۲ فوتی بر جای گذاشته است.

مدارس تعطیل شد

پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد بحران استانداری خراسان رضوی و جهت پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی برای دانش‌آموزان و فرهنگیان، امروز، چهارشنبه تمام مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان تعطیل اعلام شد.

وقوع ۱۵ پس‌لرزه و تخریب در ۴ روستا

تاکنون ١۵ مورد پس لرزه در حوالی سفید سنگ رخ داده که براساس اعلام سازمان امداد و نجات هلال احمر، در منطقه شهرستان سرخس، ۴ روستای چلاته منار، چلاته حاجی کار، خارزار و چارمزار دچار تخریب‌هایی شده‌اند.

در ۲ روستا تخریب داشته‌ایم/ اختلال در ارتباطات تلفنی

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به زمین لرزه ۶ ریشتری در حوالی سفید سنگ خراسان رضوی گفت: گزارش اولیه حاکی از آن است که در روستای دو قلعه و کارغش تخریب و آوار داشتیم و در پی آن احتمالا آسیب‌های جانی را به دنبال خواهیم داشت.

وی افزود: گزارش اولیه حاکی از آن است که در روستای دو قلعه و کارغش تخریب و آوار داشتیم و احتمال این می‌رود که روستاهای اطراف کانون زلزله تخریب شده باشند و در پی آن احتمالا آسیب‌های جانی را به دنبال خواهیم داشت.

نجار درباره اینکه گفته شده ارتباطات تلفنی و رادیویی کاملا قطع شده است، ادامه داد: دقایقی پیش با معاون فرماندار تماس داشتم و ایشان گفتند؛ به دلیل حجم بالای ترافیک ارتباطات تلفنی در خطوط اختلال ایجاد شده است.

۱ فوتی و ۴ مصدوم تا این لحظه

شاهین فتحی، معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد تلفات و خسارت زمین لرزه خراسان رضوی گفت: تا این لحظه ۴ نفر مصدوم شدند و متاسفانه یک نفر هم جان خود را از دست داد.

هماهنگی با فرودگاه مهرآباد جهت اعزام احتمالی نیرو

وی با اعلام آماده‌باش به تمام نیروهای امدادی کشور در پی زلزله مشهد گفت: نزدیک‌ترین تیم‌های ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند. هنوز از میزان خسارت اخباری اعلام نشده است. وی همچنین از هماهنگی با فرودگاه مهرآباد جهت اعزام احتمالی نیرو و اقلام زیستی خبر داد.

اعزام تیم‌های امدادی به منطقه زلزله‌زده

مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور گفت: تیم‌های امدادی از نزدیک‌ترین منطقه به مرکز زلزله اعزام شده‌اند.

آمار دقیق خسارات احتمالی هنوز مشخص نیست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه تیم های امداد هوایی و واکنش سریع هلال احمر استان به منطقه زمین لرزه اعزام شده‌اند، گفت: منتظر گزارش‌های اولیه تیم‌های ارزیاب هستیم تا آمار دقیق خسارات احتمالی را ارائه دهیم.

وی افزود: تیم‌های آواربرداری، اسکان اضطراری و تغذیه پس از گزارش اولیه تیمهای ارزیاب برای امدادرسانی به منطقه حادثه اعزام خواهند شد.

وقوع ۱۰ پس‌لرزه و قطع خطوط ارتباط تلفنی

گفتنی است؛ بعد از وقوع این زلزله تاکنون ۱۰ پس لرزه در حوالی سفید سنگ رخ داده است.

در پی این زمین لرزه شدید خطوط ارتباط تلفنی در مشهد قطع شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.