دستگیری هکر روسی در اسپانیا به اتهام مداخله در انتخابات آمریکا

سه شنبه, 22ام فروردین, 1396
اندازه قلم متن
در یک ماه آینده دولت آمریکا باید اسناد و شواهد اتهامات هکر روس را به دستگاه قضایی اسپانیا تحویل دهد تا مقامات قضایی اسپانیا درباره استرداد این هکر به آمریکا تصمیم بگیرند.
ماموران امنیتی در اسپانا یک هکر و برنامه نویس قهار روسی را به اتهام مداخله در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به درخواست دولت واشنگتن دستگیر کرده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از نیویورک تایمز ” پیوتر لواشو” برنامه نویس و هکر روس که یکی از صاحب نام ترین افراد متخصص ارسال هرزنامه های اینترنتی است روز جمعه به اتهام حمله هکری به انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا در فرودگاه شهر بارسلونا اسپانیا بازداشت شده است.

این هکر روس که تصویری از او در رسانه ها منتشر نشده همچنان در بازداشت پلیس اسپانیا مانده است و قرار است ظرف ۱ ماه آینده شواهد و مدارک کافی مبنی بر اتهامات او از سوی مقامات قضایی آمریکا به مقامات قضایی اسپانیا ارسال شود.

ایالات متحده آمریکا خواهان استرداد این فرد روس به اتهام حمله های سایبری به آمریکاست.

هم اکنون کمیته های اطلاعاتی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا مشغول تحقیق روی پرونده حملات سایبری روسیه به روند انتخابات آمریکا هستند.

مخالفان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مدعی اند دولت روسیه با انجام حمله های سایبری به رایانه های کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا و نیز انتشار هزاران ای میل هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی ترامپ، به روند انتخابات تاثیرگذاشته است تا مانع راه یابی کلینتون به کاخ سفید شود.

دونالد ترامپ با وجودی که اتهام حمایت روسیه از خود در جریان انتخابات اخیر آمریکا را قویا رد کرده اما تلویحا پذیرفته است هکرهای مرتبط با روسیه در پشت حملات سایبری به رایانه های حزب دموکرات آمریکا بوده اند.

دستگیری لواشو  – LEVASHOV – می تواند ابعاد جدیدی از پرونده دخالت های احتمالی روسیه در روند انتخابات اخیر آمریکا را روشن کند. این هکر روس در لیست وب سایت ” اسپم هاوس” در رده هفتمین هرزنامه نویس و تولید کننده بدافزار و ویروس های رایانه ای در جهان طبقه بندی شده است.

پس از جنجالی های اخیر سیاسی در آمریکا و مطرح شدن پرونده دخالت های احتمالی روسیه در روند انتخابات آمریکا، نام پیوتر لواشو در کنار برخی دیگر از افراد روس تبار در لیست وزارت دادگستری آمریکا به منظور جلب بین المللی قرار گرفته است.

از: رادیو فردا

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.