علی لاریجانی: بودجه عمرانی کشور ۱۰ درصد است که آن هم واقعی نیست

جمعه, 23ام تیر, 1396
اندازه قلم متن

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در همایش مدیران ستادی و استانی سازمان های آموزش فنی و حرفه‌ای در قم. پنجشنبه ٢٢ تیر/١٣ژوئیه ٢٠۱٧

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز پنجشنبه ٢٢ تیر/١٣ ژوئیه، از سهم کم بودجه عمرانی در بودجه کل کشور انتقاد کرد و گفت: «٩٠ درصد بودجه جاری و ١٠ درصد عمرانی است» . به گفته لاریجانی این ١٠ درصد بودجه عمرانی هم واقعی نیست.

لاریجانی که در نشست مدیران ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در قم سخن می‌گفت، اضافه کرد: «سهم ١٠ درصدی بودجه عمرانی از کل بودجه کشور در سال گذشته نیز واقعی نبوده و در قالب اوراق مشارکت واگذار شده است».
رئیس مجلس گفت که دولت به دلیل این که امسال توان بازپرداخت اوراق مشارکت سال گذشته را نداشته، برای آن، «دوباره اوراق مشارکت واگذار شده که نشان از این است که این بودجه وارد عرصه تولید نشده است».
لاریجانی تأکید که با وجود شعارهایی که در این زمینه داده شده، دولت «کوچک و چابک» نشده و «تا دولت کوچک نشود امکان افزایش بودجه عمرانی وجود ندارد».

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت که «تولید در کشور اوضاع خوبی ندارد و با آمپول تقویتی سر پاست».

همزمان جمشید انصاری، رییس سازمان اداری و استخدامی کشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران “ایلنا”، درباره هزینه‌های جاری دولت ایران گفت: «باید جلوی افزایش این هزینه‌ها را گرفت».
وی اضافه کرد: «تمام دستگاه‌های دولتی نسبت به آنچه استاندارد کارایی‌شان است نیروی مازاد دارند و باید کنترل شوند».

بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، روز چهار‌شنبه (٢١ تیر) گفته بود که دولت این کشور فقط برای برای توسعه و احیا میادین نفت و گاز کشور به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد که این منابع از داخل قابل تأمین نیست.
اما یک روز پیش از آن، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفته بود که دولت در این شرایط نیز هزینه‌های حضور نظامی ایران در عراق و سوریه را تأمین کرده است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.