تیراندازی پلیس به مسافر ایستگاه مترو شهرری/ امر به معروف مرد روحانی، مسافر را عصبانی کرد

یکشنبه, ۲۵ام تیر, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

استان وایر- تذکر امر به معروف یک روحانی به یک مسافر شهری در ایستگاه مترو شهرری، سبب برافروختن وی و درگیری بین آن ها و فرد دیگری که به کمک روحانی برای امر به معروف رفته بود، می شود. در این نزاع که ساعت ۱۰ و ۳۵ دقیقه صبح امروز شنبه اتفاق افتاد، دو نفر زخمی شدند و مسافر ۴۰ ساله با شلیک پلیس کشته شد.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، حدود ۱۳ نفر هم بر اثر شلوغی جمعیت و ازدحام موجود، دچار مصدومیت جزیی شده و به صورت سرپایی مداوا شدند.

این خبرگزاری نوشته است ضارب به روحانی و یکی از افرادی که در حمایت از او در آمر به معروف وارد صحنه شده بود، حمله کرده و این دونفر را زخمی کرده است.

«ذوالفقار حسینی»، دادستان عمومی و انقلاب ری گفته است: «تیراندازی پلیس به فرد ضارب در جهت دستگیری وی بوده است و این فرد پس از زخمی شدن، به بیمارستان منتقل شد و لحظاتی بعد درگذشت.»

معاون فرماندار شهرری در مورد جزییات این حادثه گفته است: «درگیری لفظی یک روحانی با یکی از شهروندان به درگیری فیزیکی می‌انجامد که وی روحانی را با چاقو موردحمله قرار می‌دهد. با ورود عوامل انتظامی و مقاومت ضارب، پلیس فرد را مورد هدف قرار می‌دهد و درنهایت قائله با تیراندازی پلیس خاتمه می‌یابد.»

بر اساس این گزارش، پلیس به پای مسافر شلیک کرد و سپس وی به بیمارستان منتقل شد. اما بر اساس گفته های یکی از عوامل بیمارستان، این فرد در اثر خون ریزی شدید پس از رسیدن به بیمارستان، درگذشت.

روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر در حال حاضر امام جماعت مسجد محله «دیلمان»، یکی از محلات ری است. او قاضی سابق دادگاه خانواده شهرری و ۴۷ ساله است.

بنابراین گزارش، درگیری امروز در مترو شهرری و بسته شدن درب های ورودی مترو برای تامین امنیت مسافران، سبب ازدحام مردمی در این ایستگاه مترو شد. طبق اظهارات مردم حاضر در محل، صدای سه گلوله شنیده شده است. بر اثر این تیراندازی، درب قطار مترو برای حفظ امنیت مسافران مدتی بسته می شود.

«احسان مقدم»، مدیر روابط عمومی متروی تهران گفته است: «تنها چند دقیقه در اثر نزاع و درگیری شخصی، برای امنیت جان مسافران عزیز، ما توقفی در مترو ری نداشتیم. اما پس از حضور ماموران ناجا به صحنه و برقراری امنیت، مسافرگیری آغاز شد و توقف قطار در ایستگاه را داشتیم.»

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.