رای اعتماد مجلس به ۱۶ وزیر پیشنهادی روحانی+جدول آراء

یکشنبه, 29ام مرداد, 1396
اندازه قلم متن

۱۶ وزیر پیشنهادی دولت موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شده‌اند و تنها حبیب الله بیطرف موفق به کسب آرای لازم برای ورود به کابینه نشده است. امیر حاتمی وزیرپیشنهادی دفاع بیشترین رای را آورده است. همچنین جهرمی با رایی شکننده توانسته است به کابینه دوازدهم ورود پیدا کند.

آفتاب‌‌نیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی (یکشنبه) بعد از استماع دفاعیات پایانی رئیس‌جمهور درباره وزرای پیشنهادی‌اش نظر خود را در خصوص صلاحیت هریک از وزرا جهت حضور در هیئت وزیران اعلام کردند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، نمایندگان مجلس در طی ۵ روز گذشته صلاحیت ۱۷ وزیر پیشنهادی را در جلسات علنی مورد بررسی قرار دادند و پیش از آن نیز در مدت یک هفته در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها برنامه ‌های مردان دولت روحانی را بررسی کردند.


به نوشته ایسنا، با آغاز رای گیری از نمایندگان، رئیس جمهور و وزیران پیشنهادی جلسه را ترک کردند.

رای‌گیری مجلس برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی درحالی آغاز شده است که تمام نمایندگان دور رییس‌جمهور جمع‌ شده‌اند و رییس مجلس دائم تذکر می‌دهد که نمایندگان روی صندلی بنشینند و مهمانان دولتی هم بروند تا کارت‌ها توزیع بشود.

به نوشته فارس، لاریجانی خطاب به نمایندگان گفت: چرا اینجا ایستاده اید؟! بنشینید تا کارت‌ها توزیع شود. اگر روی صندلی نباشید نمی‌توانند کارت‌ها را توزیع کنند و اگر تاخیر بیفتد دوباره جلسه به بعدازظهر کشیده خواهد شد. رای‌گیری به این نحو است که اسامی همه وزار روی یک کارت آمده که در مقابل اسمشان رای مثبت و منفی و ممتنع آمده است تا نمایندگان به هر گزینه خواستند رای بدهند.

لاریجانی: ۲۷۹ نفر هنگام رای اعتماد به وزرا در مجلس حضور دارند/ ۲ نماینده در این لحظه غایب هستند/ برای شمارش آرا ۴۵ دقیقه وقت تنفس می‌دهیم/ نتایج آرا ساعت ۱۲:۳۰ اعلام می‌شود.

نتیجه رای گیری مجلس اعلام شد

۱۶ وزیر پیشنهادی دولت موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شده‌اند و تنها حبیب الله بیطرف موفق به کسب آرای لازم برای ورود به کابینه نشده است. در جدول زیر تعداد آراء نمایندگان مجلس به هرکدام از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم مشخص شده است:

در جدول زیر آراء ممتنع نمایندگان نیز مشخص شده است

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید