علم الهدی: سکولار، مسلمان نیست

جمعه, 3ام شهریور, 1396
اندازه قلم متن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab. ir): نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای سطحی نگر مراسم برائت از مشرکان را سیاسی خوانده و می‌گویند مکه و مراسم حج جای مناجات با خدا است و نباید به کار سیاسی آغشته شود در حالیکه برائت از مشرکان کاری سیاسی نیست و جزو واقعیت‌های حج ابراهیمی است.

به گزارش «انتخاب»؛ حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی چهارشنبه شب در ادامه تفسیر آیات موضوعی مهدویت در مهدیه مشهد با اشاره به آیات نخست سوره توبه افزود: برائت از مشرکان در موسم حج به فرمان پیامبر (ص) و آیه قرآن به وسیله امیر المومنین (ع) انجام شد.

وی گفت: برائت و بیزاری از مشرکان تنها در رفتار، کردار و اظهارات شخصی کفایت نمی‌کند بلکه باید به صورت اعلام و شعار عمومی باشد و امروز نیز شعار مرگ بر آمریکا جزو واجبات ما در مساله حج است.

وی با بیان اینکه برائت از مشرکان یک کار دینی، شرعی و قرآنی است افزود: در فعالیت‌های شخصی و زندگی اجتماعی کاری که به شرک خدا نزدیک است کار سیاسی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: در عرصه سیاست، هر چه مجاهده سیاسی، حرف، اقدام، فعالیت و کار سیاسی داریم باید برای خدا باشد، کار خدا را برای غیر خدا انجام دادن شرک و سیاست در عرصه زندگی از همه چیز به شرک نزدیکتر است.

علم الهدی ادامه داد: در عرصه سیاست اگر از مسیر خدا منحرف شویم در سریع ترین زمان به شرک می‌رسیم و اگر کسی به نام خدا قدم برداشته اما برای غیر خدا کاری را انجام دهد، دچار شرک شده و حتما ذلیل می‌شود و خدا خودش او را ساقط می‌کند.

وی گفت: تنها به صرف حزب اللهی و بنده خدا بودن پیروز نمی‌شویم. هر جا به دنبال مطرح کردن خودمان باشیم خدا ما را زودتر شکست می‌دهد چون به اسم او وارد عرصه شده اما برای غیر او کار کرده‌ایم.

علم الهدی ادامه داد: این موضوعات برای کسی که خدا را قبول ندارد یا سکولار فرق می‌کند. سکولار، مسلمان نیست، اگر گفتیم کسی سکولار و مسلمان است مثل این است که بگوییم یک نفر مسلمان است اما عرق خوری و شرب خمر را حلال می‌داند.

وی اظهار کرد: اگر در بعضی جاها و کارها شکست می‌خوریم به خاطر نبود اخلاص است. در عرصه زندگی باید با اخلاص و به عنوان مجاهده در راه خدا رضایت الهی را در نظر بگیریم و برای خدا قدم برداریم و با استکبار و کفر مبارزه کنیم.

علم الهدی با بیان اینکه جریان استکبار هر چه قدر به زور، توطئه و قدرت نظامی متوسل شود نمی‌تواند جلو مشیت الهی را بگیرد، خاطر نشان کرد: بنای خدا بر این است که تنها کسی که برای خدا کار می‌کند پیروز شده و به نتیجه برسد.

جلسات تفسیر قرآن نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی چهارشنبه شبها بعد از نماز مغرب و عشا در مهدیه مشهد برگزار می‌شود.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.