اعلام آمادگی محمد داوری برای شهادت در دادگاه جنایت کهریزک

پنجشنبه, 14ام دی, 1391
اندازه قلم متن

davari
محمد داوری، روزنامه نگار محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه ای از درون زندان اعلام آمادگی کرده است که بعنوان یکی از افراد مطلع در دادگاه متهمان جنایت کهریزک به عنوان شاهد حاضر شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، سردبیر سابق سایت سحام نیوز که با نظارت و اطلاع شخصی آقای کروبی با ۱۰ تن از بازداشتی های کهریزک و خانواده های کشته شدگان این جنایت مصاحبه کرده است پیش از نیز در نامه ای از فعالیت های خود در دفتر مهدی کروبی و همچنین ملاقات و مصاحبه با شکنجه شده های زندان کهریزک و کسانی که در این زندان و دیگر زندان ها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند، پرده برداشته و تاکید کرده بود که طی بازجویی ها و زندان، هیچ یک از مقامات مسوول نتوانسته اند صحت این مستندات را زیر سوال ببرند.

این معلم زندانی که سه سال است به همین اتهام یعنی تلاش برای کشف حقیقت و اثبات آن بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به سر می برد پس از تحمل همه ی فشارها همچنان اعلام آمادگی می کند تا مستندات خود را در دادگاه متهمان کهریزک ارائه دهد، تا حقیقت های مخفی نگاه داشته از سوی مسئولان آشکار شود. باید دید آیا این بار مقامات قضایی به طور واقعی در پی دستیابی به حقیقت هستند یا مانند آنچه در دادگاه های پیشین چون رسیدگی به متهمان کوی دانشگاه متخلفان تبرئه و سطح اتهام از کشتار افراد به دزدیدن ریش تراشی نزول خواهد یافت.

متن کامل نامه ی محمد داوری که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

با خبر شدم به زودی دادگاه متهمان حادثه کهریزک برگزار خواهد شد و قضات متهم محاکمه می شوند نمی دانم آیا مدعی العموم یا شاکیان بطور جدی قصد ارایه مدارک و اسناد و بیان حقایق برای دفاع از مظلومان آن حادثه غیر انسانی را دارند یا نه. و نمی دانم آیا تصمیم بر برگزاری علنی چنین دادگاهی گرفته شده است یا نه. و نمی دانم آیا پس از گذشت نزدیک به ۳ سال و نیم از آن جریان پرونده مربوطه کامل است یا نه.

اما آنچه که وظیفه خود می دانم این است که اعلام کنم بعنوان یکی از افراد مطلع به دلیل انجام گفتگو با بازداشتی های کهریزک و خانواده های کشته شدگان با نظارت و اطلاع شخصی آقای کروبی و در قالب سردبیر سایت خبری سحام نیوز آمادگی دارم درصورت برگزاری علنی دادگاه شهادت دهم که چه جنایت هایی در بازداشتگاه کهریزک بوقوع پیوسته است حداقل اسنادی که بنده به آن استناد خواهم نمود انجام مصاحبه ۶ ساعته با ۱۰ تن از بازداشتی های کهریزک و گفته های خانواده های کشته شدگان می باشد.

چرا که تابستان ۸۸ ده تن از افرادی که پس از دستگیری در ۱۸ تیر روانه بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک شده بودند، پس از دیدار با آقای کروبی طی گفتگویی تمام جزییات را از زمان بازداشت و انتقال به کهریزک و نگهداری در آن محل و شکنجه و آزار و کشته شدن چند تن از افراد و سپس انتقال به اوین و آزادی ابراز نمودند. این افراد به همراه تعدادی از اعضاء خانواده هایشان که جمعا حدود ۲۰ الی ۲۵ تن می شدند به دفتر آقای کروبی مراجعه و پس از اطمینان از حمایت ایشان به خود جرات ابراز مطالب را دادند حتی آنها نگرانی خود را اینگونه ابراز کردند که اگر مورد حمایت قرار نگیرند و سیستم اطلاعاتی و امنیتی آنها را تحت فشار قرار دهند توان ایستادگی را نخواهند داشت.

لذا اینجانب پس از تحمل بیش از ۳ سال حبس ناعادلانه برخود فرض دانستم تا برای اتمام حجت با مسوولان قضایی و هم برای اطلاع مردم مظلوم کشورمان آمادگی خودم را اعلام کنم و مهم تر اینکه کسانی که به ما پناه آورده بودند حتی بر گردن ما دارند که باید نسبت به اداء آن حق، کوتاهی ننماییم.

محمد داوری

زندان اوین بند ۳۵۰


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.