بازداشت پرشمار هواداران آیت الله بروجردی در یک مراسم ختم

سه شنبه, 11ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

تعداد پرشماری از هواداران و علاقمندان به محمد حسین کاظمینی بروجردی، روحانی منتقدی که اخیرا طی مرخصی اسعلاجی از زندان خارج شده است پس از حضور در یک مراسم ختم توسط نیروهای انتظامی بازداشت
شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تعداد پرشماری از هواداران و علاقمندان به محمدحسین کاظمینی بروجردی، روحانی منتقد در پی حضور در مراسم چهلم (ختم) یکی از بستگان آقای بروجردی در خیابان رجائی شهرری توسط نیروهای انتظامی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر هرانا توضیح داد “نیروهای انتظامی حاضر در محل از پلاک ماشین های حاضرین عکسبرداری کردند و با برخوردهای رعب آور و خشونت آمیز، شرکت کنندگان را آزار دادند”

این جلسه یادبود، ساعت ۴ بعد از ظهر یکشنبه در خیابان رجائی، سه راهی ترانسفو کوچه صاحب الزمان شهرری تشکیل شده بود.

منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود افزود “دهها تن در این مجلس بازداشت و در همان محل حتی بازجویی شدند، سپس با مینی بوس به محل نامعلوم منتقل شدند. وسایل حاضرین از جمله تلفن های همراه افراد نیز توقیف شد.”
این منبع مطلع تاکید کرد چند نفر از حاضرین توسط نیروهای امنیتی در همان محل ختم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

هرانا تا زمان تنظیم این گزارش قادر به تایید مستقل تعداد و اسامی دقیق بازداشت شدگان نیست. بررسی ها در این رابطه کماکان ادامه دارد.

گفته می شود بستگان بازداشت شدگان، صبح امروز دوشنبه در مقابل مقر پلیس امنیت شهر ری تجمع کردند و خواستار آزادی بستگان خود و رسیدگی به موارد متعدد نقض قانون در رابطه با بازداشت آنها شدند.

لازم به ذکر است به تازگی فشارها بر آیت الله بروجردی افزایش یافته است به طوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون طی سه مرتبه در تاریخهای ۲۶ فروردین ماه، ۱۷ مردادماه و ۲۰ شهریورماه به نهادهای امنیتی یا دادگاه ویژه روحانیت احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

آیت الله کاظمینی بروجردی که در سال‌های ۱۳۷۴، ۱۳۷۹ و ۱۳۸۴ دستگیر و زندانی شده بود آخرین بار در سال ۱۳۸۵ بازداشت و به ۱۱ سال زندان، به انضمام مصادره اموال محکوم شد.
وی به مدت یکسال در زندان یزد نگهداری و سپس به بند ۳۲۵ ویژه روحانیت در زندان اوین منتقل شد.

این روحانی منتقد مورخ ۱۵ دیماه سال گذشته برای نخستین بار پس از یک دهه تحت عنوان مرخصی استعلاجیاجازه ترک زندان را یافت. وی کماکان در همین وضعیت به سر می برد.

سازمان عفو بین الملل که مقر آن در لندن است طی گزارشی از ادامه آزار و اذیت آیت الله کاظمینی بروجردی علیرغم حضور در مرخصی استعلاجی خبر داد. این سازمان خواستار پایان دادن به اعمال فشار غیرقانونی و برچیده شدن محدودیتهای اعمال شده بر این روحانی منتقد شد.

ویدیویی که در پی می آید مربوط به بازداشت و اعتراض بستگان افراد بازداشت شده مورد اشاره این گزارش است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.