حمله شدید ترامپ به سپاه پاسداران در پیام نوروز سال ۹۷

سه شنبه, ۲۹ام اسفند, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

رئیس جمهور آمریکا در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ خورشیدی از دولت ایران و سپاه پاسداران به شدت انتقاد کرد. چنین حمله‌ای تاکنون در پیام‌های نوروزی سران آمریکا سابقه نداشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در پیامی خطاب به مردم ایران آغاز بهار و سال نوی خورشیدی را تبریک گفت. متن این پیام بامداد سه‌شنبه به وقت اروپای مرکزی (۲۹ اسفند/ ۲۰ مارس) منتشر شد.

ترامپ در ابتدای پیام خود نوشته که نوروز در تاریخ ایرانی ریشه دارد که “ملت پرافتخارش” طی هزاران سال با اتکا به فرهنگی قدرتمند از پس چالش‌های بزرگی برآمده‌اند و امروز با چالش دیگری روبرو هستند: «حاکمانی که به جای خدمت به آنها به خود خدمت می‌کنند.»

در این پیام که متن فارسی آن نیز منتشر شده آمده است: «بیست و پنج قرن پیش، داریوش کبیر از خداوند خواست که ایران را از سه خطر حفظ کند؛ ارتش‌های متخاصم، خشک‌سالی و دروغ. امروز، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رژیم ایران نماینده هر سه آنهاست.»

ترامپ در تشریح این “سه خطر”، سپاه پاسداران را نیرویی متخاصم خواند که به گفته او مردم ایران را سرکوب کرده و اموال آنها را برای حمایت از تروریسم در خارج از مرزها به تاراج می‌برد.

۱۶ میلیارد دلار، هزینه دخالت در منطقه

او می‌گوید سپاه پاسداران طی شش سال گذشته شانزده میلیارد دلار از ثروت مردم ایران را صرف کمک به رژیم بشار اسد و حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه، عراق و یمن کرده و این در حالی است که خانواده‌های ایرانی در یک دهه گذشته به طور متوسط ۱۵ درصد فقیرتر شده‌اند و نزدیک به سی درصد از جوانان ایرانی بیکارند.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.