تجلیل خامنه‎ ای از فرمانده ارتش برای انتقاد از حسن روحانی

دوشنبه, ۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

رادیو زمانه، علی خامنه‌ای رهبر ایران در دیدار با فرمانده کل ارتش و فرماندهان نیروی زمینی از عبدالرحیم موسوی به خاطر انتقاد از حسن روحانی، رئیس جمهوری تجلیل کرد. فرمانده کل ارتش در مراسم تجلیل از خانواده‎ کشته‎شدگان ایران در سوریه از کنایه حسن روحانی به سپاه پاسداران در روز ارتش انتقاد کرده بود. فرمانده ارتش بدون نام بردن از روحانی گفته بود کسانی که از سپاه برای ورود به حوزه‎های غیر نظامی انتقاد می‎کنند با دشمن هم مسیر شده‎اند. در روزهای اخیر ستایش رئیس‌جمهوری ایران از ارتش برای «عدم ورود ارتش به بازی‌های سیاسی و اینکه نام ارتشی‌ها در فسادهای مالی دیده نمی‌شود»، بازتاب گسترده‎ای در رسانه‎های داخلی و خارجی پیدا کرد. اکنون رهبر ایران موضع فرمانده ارتش در مقابل روحانی را «انقلابی و وحدت‌آفرین» خوانده است.

سخنگوی دولت: روحانی بارها از سپاه برای امنیت و عمران کمک خواسته و روی حمایت این نهاد در امور مختلف حساب باز کرده است

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به برداشت‌های نادرست برخی سیاسیون و رسانه‌ها از سخنان رئیس‌جمهور در روز ارتش که در ادامه منجر به سوءاستفاده بدخواهان کشور و نظام شد، با رد این برداشت‌ها، گفت: سپاه در نگاه رئیس‌جمهوری ازچنان جایگاهی برخوردار است که او بارها برای حل مشکلات و اعتلای ایران خواستار نقش‌آفرینی این نهاد انقلابی شده و برای آینده هم حتما روی پشتیبانی این نهاد در امور مختلف حساب باز کرده است.

وی ادامه داد: هم آقای رئیس‌جمهور و هم مجموعه دولت بر این اعتقاد است که عمران و آبادانی و پیشرفت همه‌جانبه کشور جز در سایه وحدت و انسجام همه نیروها و نهادها قابل دستیابی نیست، از این رو ایشان در بیان و عمل، همیشه بر حمایت حداکثری از نیروهای مسلح کشور هم برای مقابله با دسیسه‌های دشمنان و هم برای سازندگی کشور، تأکید دارند.

در جدال‎های لفظی روزهای اخیر، حسن روحانی، سپاه پاسداران، فرمانده ارتش و اکنون آیت الله خامنه ای بدون نام بردن از یکدیگر، انتقادهایشان را مطرح کرده‎اند.

روحانی: نباید خیلی فکرمان را مشغول دشمنان کنیم

پارس تی وی، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جلسه‌ای با مدیران دولتی گفته است که اولویت جمهوری اسلامی ایران باید اصلاح امور باشد و هرچند که باید به فکر دشمنان خارجی بود، این مساله نباید “خیلی” فکر مقام‌ها را مشغول کند.

آقای روحانی گفته است: “ما دشمن و بدخواه داریم. در منطقه و جهان، در ابرقدرت‌ها بدخواه داریم، باید به فکر آن هم باشیم اما نباید خیلی فکر خود را به آن مشغول کنیم.”

“ما باید خودمان را اصلاح کنیم، اساس خودمان هستیم.”

کلمه دشمن یکی از کلیدواژه‌های مورد استفاده آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران است.

حسن روحانی پیش از این بارها در مواردی از مواضع آیت‌الله خامنه‌ای، سپاه، قوه قضاییه و محافظه‌کاران انتقاد کرده است.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.