دادستان تهران از جراید خواست که بر یأس و بی‌اعتمادی مردم به نظام دامن نزنند

پنجشنبه, 13ام اردیبهشت, 1397
اندازه قلم متن

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران

بقلم ناصر اعتمادی
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، در نشستی با حضور هجده تن از مدیران مسئول روزنامه های کشور از آنان خواست که از ترویج یأس، بی اعتمادی و ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی ایران پرهیز کنند. دادستان عمومی و انقلاب تهران مدعی شد که “دشمنان” می کوشند با ایجاد بی اعتمادی و ناامیدی نسبت به نظام اسلامی ایران و ناکارآمد نشان دادن آن مردم را نسبت به مسئولین دلسرد و بی اعتماد کرده و نظام اسلامی ایران را ناکارآمد جلوه دهند.

جعفری دولت آبادی همچنین برخی رسانه های داخل کشور را متهم کرده که طوری قلم می زنند که انگار میان مسئولان جمهوری اسلامی جنگ و نزاع وجود دارد.

عباس جعفری دولت آبادی در جای دیگری از سخنانش افزود : “بارها ادعا شده که در ایران آزادی بیان وجود ندارد و خبرنگاران بازداشت می شوند، ولی آیا دادستانی تهران می تواند نسبت به خبرنگاری که هفته پیش به امام هشتم اهانت کرد، بی تفاوت باشد و اقدام نکند.”

دادستان تهران در ادامۀ این سخن افزوده است که او تاکنون در قبال مطبوعات از خود خویشتنداری نشان داده و برخورد با جراید را به اندک موارد مجرمانه تقلیل داده است. وی از مدیران مسئول جراید خواست که پیش از انتشار اخبار قضایی، صحت و سقم آنها را بررسی کنند.

وی برای نمونه گفت که تصمیم گیری در مورد رفع حصر رهبران جنبش سبز برعهدۀ شورای عالی امنیت ملی است، هر چند برخی جراید بدون توجه به این نکته به نقل از یکی از نمایندگان مجلس نوشته بودند که تا پایان سال گذشته حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی خاتمه می یابد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.