هفت انفجار در انبار موشک های جنگی سپاه قدس در شهر حماه در شمال سوریه – سکوت اسرائیل

شنبه, ۲۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

رادیو پیام اسرائیل، از دمشق خبر رسید که فرودگاه شهر حماه در شمال سوریه دوباره هدف بمباران های شدید هوائی قرار گرفته و صدای انفجارهای شدیدی شنیده شده است. در گزارش های تائید نشده، این بمباران ها به نیروی هوایی اسرائیل نسبت داده شده و اعلام گردیده که هدف از آن انهدام شمار زیادی از موشک های جنگی بوده که حکومت ایران اخیرا به سوریه فرستاده تا با آن هدف هایی را در داخل اسرائیل مورد اصابت قرار دهد. شبکه تلویزیونی اسکای نیوز به زبان عربی می گوید که موشک های منهدم شده، از نوع زمین به هوا و برای اصابت به هواپیماهای جنگی بوده است.

آخوند احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران تهدید کرده بود که اگر نسبت به منافع حکومت ایران در سوریه تعرضی انجام گیرد، رژیم ایران با یک حمله گسترده موشکی، دو شهر بزرگ تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

شیخ حسن نصرالله مزدور حکومت ایران در لبنان نیز گفته بود که اگر اسرائیل از خط قرمزهای حکومت ایران در سوریه تجاوز کند، موشک های ساخت ایران، این بار قلب اسرائیل و نقاط حیاتی را مورد حمله قرار خواهد داد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که اسرائیل دست کم دوبار دیگر نیز در گذشته انبارهای موشکی رژیم ایران را در خاک سوریه نابود کرده است. یکی از این موارد هنگامی بود که رژیم ایران ده ها موشک پرقدرت را در نقطه ای از سوریه انبار کرده بود، تا به تلافی از عملیات پیشین اسرائیل، این کشور را هدف قرار دهد.

حدود شش هفته پیش، رژیم ایران یک پهپاد حاوی مواد منفجره به سوی اسرائیل فرستاده بود تا از این کشور انتقام بگیرد. ولی لحظاتی پس از آن که این پهپاد وارد حریم هوائی اسرائیل شد، هدف یک هلیکوپتر اسرائیلی قرار گرفت و در خاک این کشور سقوط کرد و پس از انفجار متلاشی شد. با این همه، اسرائیل در نظر دارد قطعات این پهپاد را به سازمان ملل در نیویورک ببرد و آن را به همگان نشان دهد. رژیم ایران این تعرض را قاطعانه تکذیب کرده و اسرائیل را دروغگو خوانده بود.

سبکه تلویزیونی عربی اسکای نیوز گزارش داد که انبار بمباران شده، شامل موشک های زمین به هوا بوده و به سپاه قدس تعلق داشته است.

با این همه سخنگویان ارتش سوریه می گویند که هیچ بمبارانی انجام نگرفته و اگر صدای انفجارهایی شنیده شده، به علت یک نقص فنی بوده است. ارتش اسرائیل معمولا نسبت به گزارش هایی در مورد دخالت خود در عملیات برون مرزی واکنشی نشان نمی دهد.

در صورتی که خبر حمله نیروی هوایی اسرائیل نادرست باشد، علت انفجارها ممکن است آتش سوری در محل، شیوه نادرست انبار کردن موشک های، بروز آتش سوزی و یا گرمای شدید باشد.

شبکه خبری المیادین متعلق به حزب الله لبنان که با هزینه حکومت اسلامی ایران اداره می شود، خبر داد که جمعا هفت انفجار روی داده و شش تن زخمی گردیده اند.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.