عربستان ۴ نفر را به اتهام ارتباط با ایران به مرگ محکوم کرد

جمعه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


دادگاهی در عربستان سعودی چهار نفر را به اعدام محکوم کرده است. این افراد متهم‌اند که در ایران آموزش دیده‌اند و طرح‌هایی را برای حمله به شخصیت‌های مشهور برنامه‌ریزی کرده بودند.

“الاخباریه”، تلویزیون دولتی عربستان سعودی، روز پنجشنبه (۱۷ خرداد/ ۷ ژوئن) اعلام کرد که “چهار تروریست” به اتهام “تشکیل هسته‌ای به هواداری از ایران” به مرگ محکوم شده‌اند.

تلویزیون دولتی عربستان در ادامه گزارش خود گفته است، این چهار نفر در پایگاه‌هایی در ایران آموزش دیده‌اند و می‌خواستند افراد مشهور را به قتل برسانند.

دادگاهی که این چهار نفر را به اعدام محکوم کرده در حکم خود گفته است، این افراد از یک آژانس مسافرتی به عنوان پوشش برای فعالیت و رفت‌وآمدهای خود استفاده می‌کردند.

در ماه دسامبر ۲۰۱۶ نیز عربستان ۱۵ نفر را به اتهام جاسوسی برای ایران به مرگ محکوم کرده بود.

خبرگزاری فرانسه نوشته است عربستان سعودی مدت‌هاست که برای گسترش نفوذ و برتری منطقه‌ای، با ایران در کشاکش است. دو کشور رقیب، در حال حاضر مناسبات دیپلماتیک با یکدیگر ندارند.

مناسبات عربستان و ایران در اوایل سال ۲۰۱۶ و در پی اعدام شیخ نمر، یک روحانی شیعه در عربستان، و به دنبال آن حمله هواداران حکومت جمهوری اسلامی به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد، قطع گردید. در این حمله‌ها سفارت عربستان در تهران به آتش کشیده شد.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.