نماینده مجلس: نهادهای گردن‌کلفت (سپاه و رهبری) اقتصاد را به این روز درآورده‌اند + فایل صوتی

چهارشنبه, 23ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن

رادیو زمانه – جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در جلسه علنی سه‌شنبه ۲۲ خرداد مجلس شورای اسلامی بدون آنکه از سپاه پاسداران یا نهادهای وابسته به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نام بیاورد از نمایندگان مجلس خواست که «بیدار شوند» و به خود بیایند و به جای «بازی‌های پارلمانی» منشأ واقعی قاچاق در ایران را ببینند.

محبی‌نیا گفت: «نهادهای گردن کلفت، به اسم انجام وظیفه با قاچاق، اقتصاد ایران را به این روز درآورده‌اند برادر بیدار شو! تا کی این بازی‌های پارلمانی را می‌خواهید ادامه دهید؟ دروغ می‌گوییم که دنبال مبارزه با قاچاقیم. اختلال بازار ارز نشان داد قاچاقچی خود ماییم.»

خبرگزاری میزان هم نوشت، جهانبخش محبی‌نیا در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۲ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با بررسی اولویت دار اعمال تبصره یک ماده ۱۰۴ برای لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا گفت: چه مشکلی وجود دارد که بعد از گذشت ۲۰ سال وضعیت گفتمان غالب موضوع قاچاق است و روز به روز نیز وخیم‌تر می‌شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهکار مبارزه با قاچاق قانونگذاری نیست، تصریح کرد: مشکل مسائل مدیریتی است.

وی ادامه داد: ۲۰ سال به طور مداوم تمامی مسئولان، نمایندگان در امر مبارزه با قاچاق صحبت و جلسه برگزار می‌کنند، اما در نهایت قاچاق بزرگترین تهدید کشور محسوب می‌شود در این رابطه چه مشکلی وجود دارد که بعد از گذشت ۲۰ سال هنوز این معضل مدیریت نشده است.

آنطور که خانه ملت نقل کرده، این نماینده مردم در مجلس دهم با توجه به اینکه مشکل قاچاق قانونگذاری و نظارت نیست، گفت: دولت ادعا می‌کند حتی یک شاخص اقتصادی که با استناد به آن بتوان بگوییم که در اقتصاد موفق بوده ایم نداریم؛ صحنه را برگردانید و عقب ماندگی جامعه را ورق بزنید.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.