فیروز‌آبادی: ویلای لواسان را رهبر به من داد

سه شنبه, 29ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن

تسنیم ـ سرلشکر فیروز آبادی با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی پیرامون مسائل پیش آمده درباره ویلای لواسان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر سید حسن فیروز آبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح و مشاور فرمانده کل قوا با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در خصوص مسائل پیش آمده درباره ویلای لواسان ارائه کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بدین‌وسیله سند تحویل محلی در لواسان ابتدای جاده کُند را که به دستور مقام معظم رهبری به اینجانب تحویل شده است برای اطلاع ملت شریف ایران منتشر می‌کنم.

محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش می‌باشد. جزئیات آن در متن سند آمده است. (یک برگ به پیوست). ضمناً اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم.

این محل ۲۲ سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد. در مورد مصاحبه با خبرنگاران محترم درخواست مجوز کرده‌ام که در صورت اجازه انشااللّه اقدام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، چندی پیش جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستار تخلیه این ویلا توسط سرلشکر فیروز آبادی شده بود که به گفته مسئولان این تشکل، رهبر انقلاب نیز دستور تخلیه این مکان را داده بودند.

[ماجرای «ویلای لواسان» سردار فیروزآبادی چیست؟]

***

فرمانده نیروی انتظامی تهران: مقامات قضایی حکم تخلیه ویلای فیروزآبادی را صادر نکرده‌اند

رادیو زمانه ـ فرمانده نیروی انتظامی تهران اعلام کرده که مقامات قضایی جمهوری اسلامی تاکنون حکم تخلیه ویلایی را که فرمانده سابق ستاد کل نیروهای مسلح تصرف کرده صادر نکرده‌اند. این ویلای ده هزار متری در لواسان از خانه‌های مصادره شده بعد از انقلاب است و در تملک ستاد فرمان اجرایی امام، امپراطوری مالی رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد.

گروهی به نام «جنبش عدالتخواه دانشجویی» یکشنبه ۲۷ خرداد در نامه‌ای به دادستان تهران اعلام کرد که حسن فیروزآبادی، فرمانده سابق ستاد نیروهای کل مسلح که در اصل دامپزشک است از سال ۷۲ یک ویلای مصادره‌ای در شهر لواسان به مساحت ۱۰ هزار متر مربع را به تصرف درآورده و در این خانه زندگی می‌کند. محمدجواد معتمدی‌نژاد، دانشجویی که هفته گذشته در دیدار گروهی از دانشجویان با علی خامنه‌ای سخنرانی کرده بود، دبیری این گروه دانشجویی را به عهده دارد. ویلایی که فیروآبادی تصرف کرده نیز مانند همه املاک مصادره‌شده در صدر انقلاب در تملک «ستاد فرمان اجرایی امام» قرار دارد که از آن به عنوان امپراطوری مالی رهبر جمهوری اسلامی یاد می‌کنند.

«جنبش عدالتخواه دانشجویی» اعلام کرده که فیروزآبادی با وجود «تذکرات و پیگیری‌های فراوان» حاضر نیست ویلای لواسان را تخلیه کند.

سه‌شنبه ۲۹ خرداد رسانه‌های داخلی گزارش داده‌اند که سردار حسن رحیمی، رئیس پلیس تهران اعلام کرده که مقامات قضایی تاکنون هیچ ابلاغیه‌ای برای تخلیه ویلای فیروزآبادی در لواسان صادر نکرده‌اند.

مسئولان ستاد فرمان اجرایی امام روز گذشته ( ۲۸ خرداد) به رسانه‌های داخلی گفته بودند که حکم قضایی تخلیه ویلا صادر شده اما نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی و مسئول اجرای حکم از اجرای آن خودداری کرده است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه خود به مسئولان قضایی گفته که رهبر جمهوری اسلامی تاکنون دو بار دستور تخلیه این ویلا را داده و «اقدامات حقوقی و حکم تخلیه نیز از محاکم قضایی اخذ شده» اما نیروی انتظامی حاضر به اجرای حکم نیست.

علی خامنه‌ای سه‌شنبه، ۸ تیر ۹۵ حسن فیروزآبادی را پس از ۲۷ سال از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح عزل و سرلشکر محمدحسین باقری را به عنوان رئیس جدید این ستاد منصوب کرد.

دولت آمریکا در سال ۹۰ حسن فیروزآبادی را به همراه عبدالله عراقی، جانشین فرماندهی نیروی زمینی سپاه، به دلیل «نقض جدی حقوق بشردر ایران» در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری قرار داد. براساس این تحریم‌ها، شهروندان ایالات متحده از انجام هر گونه معامله با این افراد منع شده‌اند و تمامی دارایی‌های احتمالی آن‌ها در خاک آمریکا نیز مسدود شده‌ است. او گفته بود تمام عمرش را به خدمات بشردوستانه گذارنده و قصد دارد از دولت آمریکا شکایت کند.

گفته می‌شود که ویلای لواسان قبل از انقلاب در تملک اشرف پهلوی بوده. اما خانواده پهلوی تاکنون درباره این خبر سکوت کرده‌اند.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.