پاسخی به اظهارات خلاف واقع رییس کل دادگستری استان تهران در خصوص خانم زینب طاهری

پنج شنبه, ۳۱ام خرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

​​زینب طاهری وکیل محمد ثلاث 

صبح امروز سایت رسمی سرکارخانم زینب طاهری جوابیه ای منتشر کرده است که در ادامه آمده است

پاسخی به اظهارات خلاف واقع رییس کل دادگستری استان تهران در خصوص خانم زینب طاهری (بخش یک)

اظهارات خلاف واقع جناب آقای اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران و اتهام زنی به سرکار خانم طاهری در حالی که ایشان فرصت دفاع از خود را ندارند و در بازداشت بسر میبرند دور از شان عدل مرجع قضایی و اخلاق حرفه ای است.

سایت رسمی زینب طاهری: برطبق اخبار منتشر شده در رسانه ها جناب آقای قاسم زاده بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه در مصاحبه با خبرگزاری ها علت صدور قراربازداشت برای سرکار خانم زینب طاهری وکیل دادگستری را مواضع خلاف واقع و دروغ پردازی در خصوص عدم مجرم بودن موکل خود، از سوی طاهری در شبکه های مجازی عنوان کرده است!

لازم است در این خصوص به اطلاع برسانیم که وکیل از هر اقدامی در چهار چوب قانون برای آزادی موکل خود نبایست دریغ کند و خانم طاهری شرافتمندانه تلاش دارد از حقوق موکل خود دفاع نماید. ایشان نظر حقوقی خود را در لایحه ای تقدیم دیوانعالی کشور نمودند که رسانه ها و افراد مختلف در فضای مجازی بخش های مختلف آن را بصورت مجزا یا کلی بازنشر کرده اند. اصولا آنچه خانم طاهری در لایحه تقدیمی به مرجع قضایی تنظیم نموده اند ، مبتنی بر جزییات پرونده آقای محمدثلاث بوده و اگر قرار باشد وکیل نتواند ادعا کند که موکلش بر طبق نظر حقوقی خود بیگناه است و حقوقی از او ضایع شده که بایست کلا مرثیه ای تلخ برای عدالت بخوانیم!

اینکه بازپرس محترم فرموده اند دروغ پردازی! در خصوص عدم مجرم بودن متهم! به این معناست که وکیل حق ندارد بگوید موکلم بیگناه است و لایحه و دفاعیات ارائه دهد! آیا اگر امکان پاسخگویی روشن و مبتنی بر قانون به سوالات حقوقی یک وکیل را نداریم باید صدای آن وکیل مدافع را خفه کنیم؟ برداشت ما اینست که خانم طاهری با سابقه وکالت جنجالی ترین پرونده های قضایی کشور و وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی بدون هیچگونه چشم داشتی ، و موفقیت ایشان در دفاع از موکلین خود به ذائقه عده ای خوش نیامده است و قرار است صدای این وکیل شریف و مستقل را در سلول انفرادی خاموش نمایند.

بدینوسیله اعلام میدارد با توجه به بیماری قندخون خانم طاهری، اگر ایشان در اثر اعتصاب غذا دچار عارضه ای شده یا سلامتشان به خطر بیافتند مسئولیت آن با مرجع قضایی صادر کننده این قرار بازداشت و مسئولین زندان است. همچنین اعلام میدارد خانم طاهری بانویی مومن و متشرع به دین مبین اسلام بوده و هرگز قصد خودکشی نداشته و آنچه بردیگران رفته به ایشان روا مباد!

خانواده و وکیل خانم طاهری معتقدند نباید موقعیت حساس خانم طاهری بعنوان وکیل تحسین شده و شناخته شده زندانیان سیاسی و حقوقدانی شجاع در جامعه دست آویز تسویه حسابهای شخصی عده ای با ایشان و اینگونه اتهامات قراربگیرد. امروزه همه میدانند که هرکسی میتواند باساختن یک آدرس اکانت به نام دیگری و با داشتن اندکی اطلاعات از آن شخص خود را بجای او جا بزند و سوء استفاده کند.

ضمنا موضع گیری های خلاف واقع رییس کل دادگستری استان تهران در روز گذشته درباره اینکه خانم #زینبطاهری وکیل آقای #محمدثلاث از ایشان وکالت نداشته را اکیدا تکذیب نموده و به اطلاع میرساند خانم زینب طاهری و همکار گرامی اقای #سعیداشرف_زاده وکالت مشترک و وکالت مجزا از شخص آقای ثلاث داشته اند!

خانم طاهری با نامه رسمی از مرجع قضایی ذیصلاح به ملاقات آقای ثلاث رفتند و اظهارات کامل ایشان را ثبت و به تایید ایشان و زندان رسانده و چند وکالت نامه مجزا را از ایشان میگیرند. همچنین مراجعات به دیوانعالی کشور برای اعاده دادرسی پرونده شادروان #محمد_ثلاث با وکالت نامه رسمی از سوی ایشان انجام شده بود و اصولا نمیتوان بدون وکالت نامه رسمی از سوی متهم یا زندانی هرگونه پیگیری قضایی توسط وکیل صورت پذیرد. پس چگونه رییس کل محترم دادگستری استان تهران اظهار داشته اند که خانم طاهری وکیل اقای ثلاث نبوده است؟ خود این اظهارات آیا مصداق تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب نیست؟

همچنین در خصوص بخش دیگری از سخنان دون شان اخلاقی و خلاف واقع آقای اسماعیلی در خصوص اینکه خانم طاهری هیچگونه اطلاعاتی از جزییات پرونده موکل خود آقای ثلاث نداشته اند! بایست به عرض برسانیم که خانم طاهری از فروردین ماه سال جاری و پس از صدور رای دادگاه بدوی و مرحله فرجام خواهی به در خواست خانواده آقای ثلاث و پیشنهاد یکی از همکاران وکالت پرونده ایشان را پذیرفت.

پاسخی به اظهارات خلاف واقع رییس کل دادگستری استان تهران در خصوص خانم زینب طاهری (بخش دوم)

همکار گرامی جناب #سعیداشرفزاده وکیل تعیینی آقای #محمد_ثلاث در مرحله دادگاه بدوی و فرجام خواهی که با دقت نظر کامل برگ به برگ صفحات پرونده را رونویسی با جزئیات کامل نموده بودند. ایشان تمامی روند دادرسی ، اظهارات شهود،نمایندگان دادستان و کلیه افراد دخیل در پرونده را مطالعه نموده و یک نسخه کامل از رونویسی پرونده به همراه تصویر برخی صفحات و دفاعیات کامل و متقن شخصی خود که بر مبنای نظر و دیدگاه حقوقی نافذ خودشان بود را در چندین جلسه بسیار طولانی با خانم طاهری در میان و تقدیم ایشان نمودند.

از سوی دیگر خانم #زینب_طاهری به همراه برخی حقوقدانان همکار دفتر چندین بار حضورا به شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران مراجعه نمودند و با قضات شریف این شعبه از جمله جناب آقای دکترکشکولی و قاضی ملکی صحبت های مبسوط و کافی را در خصوص جزئیات ماوقع پرونده از روند رسیدگی و نواقص، اعترافات و اقاریر مندرج در پرونده، اسناد و ادله ، نظر قضات محترم شعبه ، کلیه کارشناسی ها نسبت به اسناد وبرگه های بازسازی صحنه جرم ، نظر ضابط محترم قضایی ، برگه های امضا شده توسط وکیل تسخیری و برگه بازجویی مورد ادعا در پرونده را بطور کامل مورد مطالعه و بررسی قراردادند و این در زمانی بود که ایشان وکالت رسمی از آقای محمد ثلاث داستند.

از سوی دیگر در ملاقاتی که‌خانم طاهری با موکل خود جناب آقای #محمد_ثلاث در محل زندان رجایی شهر داشتند که حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید. ایشان بطور کامل با موکل خود آقای ثلاث صحبت کردند و اظهارات ایشان را شنیده و ثبت و به تائید خود ایشان و زندان رساندند. سپس با مراجعه به محل حادثه و استفاده از کارشناسان مجرب در حوزه تصادفات راهنمایی و رانندگی، فناوری اطلاعات، جرم شناسی و بررسی صحنه جرم، محل حادثه را مشاهده و بررسی نموده و با بسیاری از شهود ماجرا که مایل به همکاری بودند از نزدیک گفتگو کردند.

لذا بر مبنای شناخت کامل نسب به شرح ماوقع ماجرا طبق اظهارات متهم (از مرحله دستگیری ، بازجویی و بازپرسی و سیر تحقیقات اولیه، تا دادگاه ) ، اظهارات و دیدگاه های وکیل تعیینی آقای ثلاث در مرحله دادگاه و فرجام خواهی، یک کپی کامل رونویسی اسناد پرونده با ذکر دقیق جزییات، تصاویر کامل متن دفاعیات وکلای تعیینی و تسخیری ، اظهارات کامل شهود و متن دادنامه ها و همچنین مشروح صحبت ها و نظرات حقوق قضات محترم رسیدگی کننده به پرونده در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران که با حوصله و مسئولانه پاسخگو بودند متن لایحه حقوقی و دفاعیات متهم حادثه خیابان گلستان هفتم پاسداران را مبنی در لزوم اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور و صدور نقض دادنامه اصداری را تهیه و تقدیم دیوانعالی کشور نمودند.

لذا عطف به شرح جزییات فوق الذکر خانم طاهری نه تنها اشراف کافی از جزییات پرونده داشتند بلکه قطعا تحقیقات ایشان در این پیونده بسیار بیشتر از مرجع محترم قضایی بوده که طبق اظهارات نماینده محترم دادستان ظرف ۴۸ساعت بعد از وقوع حادثه تهیه و آماده شده است!!

این اظهارات خلاف واقع جناب آقای اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران و اتهام زنی به سرکار خانم طاهری در حالی که ایشان فرصت دفاع از خود را ندارند و در بازداشت بسر میبرند دور از شان عدل مرجع قضایی و اخلاق حرفه ای است.

ضمنا جناب آقای اسماعیلی (رییس کل دادگستری استان تهران ) در سخنان دیروز خود یکی از ادله مورد استناد سرکار خانم طاهری برای اثبات بیگناهی موکل خود مبنی بر عدم انگشت نگاری از اتوبوس مورد ادعایی که عنوان شده بود آقای ثلاث راننده آن بوده را تایید کردند!

ایشان همچنین تلویحا به ضرب و شتم متهم در مرحله بازداشت توسط ضابطین قضایی اشاره کردند! که الحمدالله با تایید صریح ایشان در نشست خبری دیروز یکی از دلایل مورد استناد خانم طاهری در لایحه تقدیمی به دیوانعالی کشور که متاسفانه امروز بازپرس محترم دادسرای فرهنگ و رسانه آنرا دروغ پردازی خوانده، مورد تایید آقای رییس دادگستری استان تهران قرارگرفته است و این پارادوکس غمبار عدالت در دستگاه قضایی است که متاسفانه مواضع منفعلانه کانون وکلا در اینخصوص نیز جای تامل دارد. والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته./

گروه وکلای بهار عدالت
۳۰ خرداد ۱۳۹۷

منبع:
سایت تلگرام خانم زینب طاهری


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.