آزادی چهار تن از بازداشت شدگان مراسم بزرگداشت احمد شاملو/ تداوم بازداشت علی کاکاوند

چهارشنبه, ۳ام مرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

 روز سه‌شنبه ۲ مردادماه ماموران وزارت اطلاعات از برگزاری مراسم سالگرد درگذشت احمد شاملو در امامزاده طاهر کرج ممانعت کرده و دستکم ۵ تن از شهروندان از جمله دو تن از اعضای کانون نویسندگان ایران را بازداشت کردند. از میان بازداشت شدگان تاکنون ۴ تن آزاد شده‌اند اما علی کاکاوند کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته دستکم پنج تن از شهروندانی که برای برگزاری سالگرد درگذشت احمد شاملو گرد هم آمده بودند توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

چهار تن از بازداشت شدگان طی شب گذشته و امروز آزاد شده‌اند اما علی کاکوند کماکان در بازداشت به سر می‌برد و اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.

روزبه سوهانی و علی کاکاوند از اعضای کانون نویسندگان ایران و غلام نعمتی معلم، هویت سه تن از کسانی است که دیروز بازداشت شده بودند.

این دسته از شهروندان بر اساس برنامه‌ای خودجوش همزمان با سالروز درگذشت این شاعر قصد داشتند با حضور بر سر مزار او، تقدیم گل و قرائت اشعارش به روال معمول بزرگداشتی برپا کنند.

احمد شاملو، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار و مترجم ایرانی که در سال ۱۳۰۴ در تهران به دنیا آمده بود، روز دوم مرداد ۱۳۷۹ پس از مدت‌ها بیماری درگذشت.

شعرهای او که در ابتدا به سبک نیمایی سرود شده بود بعدها راه خود را پیدا کرد و پایه‌گذار سبکی از شعر نو شد که به “شعر سپید” یا “شعر شاملویی” موسوم شد.

سال گذشته نیز نیروهای انتظامی مانع از برگزاری هفدهمین سالگرد درگذشت این شاعر معروف ایرانی شده و دست‌کم سه تن از شهروندانی که در این مراسم حضور یافته بودند، بازداشت شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.