‍ طرح توزیـع کالاهای اساسی ارزان قیمت

سه شنبه, 13ام شهریور, 1397
اندازه قلم متن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دوفوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن، دولت موظف به تامین کالاهای اساسی مردم و توزیع آن‌ها از طریق تعاونی‌های مصرف خواهد شد.

به گزارش خراسان، با اعلام درخواست رسیدگی ۶۱ نماینده به طرح تامین کالاهای اساسی روز گذشته این طرح با قید دو فوریت در دستور کار مجلس قرار گرفت و پس از سخنان موافقان و مخالفان با ۱۵۹ رای موافق، ۲۴ رای مخالف و ۴ ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر به تصویب رسید.

در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی با کلیات و جزئیات درخواست مذکور، دولت موظف خواهد بود تا دو ماه آینده کالاهای اساسی را با دلار ۴۲۰۰ تومانی، تامین و تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی، روستایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی منتخب در سراسر کشور توزیع کنند.

بسته غذایی دولت نیز در راه است

پیش از این دولت نیز اعلام کرده بود که بسته‌های حمایتی برای توزیع برخی کالاهای اساسی بین مردم را در دستور کار دارد.

انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت کار اعلام کرده بود: به‌زودی با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته حمایتی اجتماعی تهیه می‌شود تا آحاد جامعه بتوانند تحت پوشش حمایت‌های اجتماعی قرار بگیرند.وی تأکید کرده بود: با همکاری و هماهنگی صورت ‌گرفته توسط معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی کالاهای اساسی مردم و همچنین اقشار کم‌درآمد جامعه در قالب بسته‌های حمایتی تأمین می‌شوند.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز چندی پیش گفته بود: با تأکید رئیس جمهوری و با توجه به نوسانات ارزی، دولت پنج بسته حمایتی از مردم را تدوین کرده که به‌زودی جزئیات آن اطلاع‌رسانی می‌شود.به گفته وی یک بسته برای همه مردم است به این صورت که حداقل ۲۵ قلم کالاهای اساسی و روزمره مردم که در سبد زندگی آنان قرار دارد، با ارز ۴۲۰۰تومانی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

از: تابناک


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.