خامنه‌ای: مردم نباید “احساس بن‌بست” داشته باشند

جمعه, ۱۶ام شهریور, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

رهبر جمهوری اسلامی در مورد خطر تبلیغات منفی و شیوع “ویروس بدبینی” در کشور هشدار داد و گفت که اگر مردم تبلیغات مثبت نظام را باور نکنند اما “سخن دروغ دشمن” را باور داشته باشند، وضعیت بسیار خطرناک خواهد شد.

آیت الله خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان
ایرنا

روز پنجشنبه ١۵ شهریور/۶ سپتامبر، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان، در توضیح “شرایط حساس” کشور گفت: “امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه جانبۀ اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ هدایت می‌شود اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز در جریان است”. به گفتۀ او دستگاههای جاسوسی آمریکا و اسرائیل “با حمایت مالی قارون‌های منطقه” تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه‌ای راه‌اندازی کرده و در تلاش “برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند”.

هدف این جنگ به گفتۀ خامنه‌ای “ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست، و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول است”.

خامنه‌ای به تأکید در بارۀ تأثیر تبلیغات سخن گفت و نسبت به شیوع “ویروس بدبینی” میان مردم هشدار داد.

به گفتۀ خامنه‌ای بسیار خطرناک است که “اقدامات و تبلیغات مثبت قابل باور نباشند اما سخن دروغ دشمن قابل باور شود”.

او افزود: انتقاد نباید طوری باشد که “بندِ دلِ شنونده پاره شود و همه چیز را از دست رفته تلقی کند”.
رهبر جمهوری اسلامی در عین حال اطمینان داد که به رغم همۀ تبلیغات منفی، “کشور در حال حرکت به سمت مفاهیم و آرمانها و حقایق انقلابی است”. او افزود: “حضور گسترده جوانان در راهپیمایی اربعین، اعتکاف، نماز جماعات دانشگاهها و جلسات ماه رمضان، نشان دهندۀ پیشرفت در زمینه‌های معنوی است. چرا این نکات مثبت و پیشرفتها را نبینیم؟”

خامنه‌ای همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی و بخصوص بحران ارز گفت: “راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاههای مسئول نیست”. او جای دیگری تأکید کرد که “دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است که کار باید به وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد”.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.