ادامه ممنوع الملاقاتی نسرین ستوده در پنجمین هفته به دلیل نحوه «رعایت حجاب»

سه شنبه, ۲۴ام مهر, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

یک منبع مطلع به وضعیت نسرین ستوده به کمپین حقوق بشر در ایران گفت او همچنان برای پنجمین هفته به دستور دادستان کشور از حضور در سالن ملاقات کابینی محروم شده است. منع اجازه ملاقات نسرین ستوده به دلیل مساله نحوه پوشش در جلسات ملاقات و «حجاب» او اتخاذ شده است. این وکیل از تاریخ ۲۵ شهریور ماه تاکنون قادر به ملاقات فرزندانش نبوده است.

در نامه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین حقوق بشر قرار گرفته و در تاریخ ۲۵ شهریور ۹۷ نوشته شده، آمده است: «با توجه به دستور مرجع قضایی که حسب دستور دادستان تهران می‌باشد به خانم نسرین ستوده ابلاغ گردد موظف به رعایت مقررات داخلی زندان و قوانین می‌باشند، از جمله رعایت حجاب. لذا در صورت تعهد به رعایت مقررات می‌تواند با خانواده ملاقات داشته باشد در غیر این صورت محروم از ملاقات خواهد بود.» این نامه امضا علی چهار محالی مدیر زندان اوین را به همراه دارد.

این منبع به مطلع به کمپین گفت: «خانم ستوده گاهی در زمان ملاقات روسری برای چند دقیقه از سرش می‌افتاد دور گردنش. همین.»

خواهر نسرین ستوده یکشنبه هفته گذشته پس از عدم اجازه ملاقات با او در زندان اوین به دفتر دادستانی تهران رفته و نسبت به ممنوع الملاقاتی او اعتراض کرد با این حال «خود او نیز تهدید به بازداشت شده است.»

نسرین ستوده پیش از بازداشت وکیل سه دختر خیابان انقلاب به نام‌های نرگس حسینی، مریم شریعتمداری و شاپرک شجری‌زاده بود. خانم ستوده که متهم به اتهامات مختلف از جمله اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه است و مصادقی که برای این اتهام عنوان شده اجتماع و تبانی با شاپرک شجری‌زاده، یکی از دختران خیابان انقلاب است.

رضا خندان همسر نسرین ستوده در گفت‌وگویی با کمپین در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۷ درباره این اتهام گفته بود: «اگر حرف دلشان را از من بپرسید من می‌گویم آنها فقط می‌خواهند نسرین در خانه بنشیند و به دنبال پرونده‌های مانند دختران خیابان انقلاب، فعالان مدنی و سیاسی نرود و مصاحبه با رسانه‌ها هم نداشته باشد. واقعا فکر می‌کنم گیج شد‌ه‌اند. او را بازداشت کرده‌اند و حالا دارند برایش پرونده‌سازی می‌کنند.»

نسرین ستوده روز ۲۳ خرداد ماه در منزلش از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و روانه زندان اوین شد. او در حال حاضر در حال سپری کردن حکم پنج سال غیابی به اتهاماتی مانند جاسوسی است و همچنین دو پرونده باز دیگر به اتهامات امنیتی دارد. خانم ستوده از تاریخ سوم شهریور ماه تا ۱۱ مهرماه در اعتراض به فشارها بر روی او و خانواده و دوستانش از سوی ماموران وزارت اطلاعات در اعتصاب غذا (تر) به سر می‌برد.

از: کمپین حقوق بشر ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.