ایتالیا: کشف محموله ۲۷۰ کیلویی هروئین که از بندرعباس در ایران بارگیری شده بود

شنبه, ۱۹ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

پلیس ایتالیا از کشف محموله قاچاق ۲۷۰ کیلوگرمی که از بندرعباس بارگیری شده بود، خبر می‌دهد-تصویر از رویترز

پلیس ایتالیا از کشف یک محموله ۲۷۰ کیلوگرمی هروئین که در کانتینری در یک کشتی جاسازی شده بود، گزارش دادند. بنا بر اعلام رویترز، این کشتی از بندرعباس در ایران بارگیری شده بود. پلیس ایتالیا می‌گوید این بزرگترین محموله قاچاق مواد مخدر است که طی ۲۰ سال اخیر در ایتالیا کشف شده است.

خبرگزاری رویترز، روز پنج‌شنبه ۸ نوامبر/۱۷ آبان، گزارش داد: کشتی حامل این محموله که از بندرعباس در خلیج فارس بارگیری شده بود در مسیر دریایی خود و پیش از رسیدن به بندر جنوا در ایتالیا در بنادر هامبورگ آلمان و والنسیای اسپانیا توقف کرده است و در نهایت روز ۱۷ اکتبر به بندر جنوا در ایتالیا پهلو گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است: محموله هروئین در میان محموله‌های خاک رس بنتونیت جاسازی شده بود اما ماموران پلیس برای تکمیل تحقیقات، بصورت نامحسوس، اجازه دادند تا بخشی از این محموله توسط قاچاقچی‌ها با کامیون ادامه مسیر دهد.

ماموران پلیس بصورت نامحسوس محموله قاچاق هروئین را که در مسیر خود از کشورهای سوئیس، فرانسه و بلژیک عبور کرده بود تحت نظر داشتند و پس از رسیدن محموله به شهر روزندال هلند، ماموران پلیس ایتالیا و هلند وارد عمل شدند.

به گزارش رویترز، زمانی که کامیون حامل این محموله قاچاق، در روز دوم نوامبر، وارد انباری در شهر روزندال در هلند شد، ماموران پلیس ایتالیا و هلند دو مرد ترکیه‌ای را دستگیر کردند. اما شواهد اولیه به گفته پلیس حاکی از آن بود که راننده کامیون از وجود این محموله قاچاق در کامیون خود بی‌اطلاع بوده است.

پلیس ایتالیا می‌گوید: “تحقیقات در مورد این محموله ۲۷۰ کیلوگرمی و مشخص شدن این اطلاعات که این محموله قاچاق در چه زمانی و از چه محلی برای جاسازی در داخل کشتی انتقال یافته است، ادامه دارد”. همین منبع ضمن مهم دانستن نتایج این تحقیقات تاکید کرد: بندر جنوا یک شاهراه مهم برای انتقال مواد مخدر به دیگر نقاط اروپا محسوب می‌شود.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.