علی دایی ‘حاضر نشد’ در هواپیما کنار احمد‌ی‌نژاد بنشیند

دوشنبه, 13ام اسفند, 1397
اندازه قلم متن

علی دایی، کاپیتان پیشین تیم ملی ایران می‌گوید از محمود احمدی‌‌نژاد کینه ندارد اما چون افکارش با رئیس‌جمهوری پیشین ایران “فرسنگ‌ها” فاصله دارد، حاضر نشده کنار او در هواپیما بنشیند.

علی دایی سرمربی فعلی سایپا، پس از بازی تیمش با پارس جنوبی جم، در حال بازگشت به تهران بود که در هواپیما با آقای احمدی‌نژاد همسفر شد. آقای دایی از مهمانداران هواپیما خواست جایش را تغییر دهند تا کنار محمود احمدی‌نژاد ننشیند.

او به خبرگزاری ایسنا گفت: “متأسفانه افکار ایشان (محمود احمدی‌‎نژاد) با افکار من فرسنگ‌ها فاصله دارد. عقایدی که ایشان دارند من قبول ندارم و اصلاً از نظر فکری به هم نزدیک نیستیم پس باید کنار هم می‌نشستیم که درباره چه موضوعی صحبت کنیم؟ همیشه سعی کرده‌ام شعار ندهم و اهل عمل باشم و به همین خاطر از کسانی که فقط شعار می‌دهند و فقط می‌خواهند باشد خوشم نمی‌آید.”

در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ در حالی که گفته می‌شد امیر قلعه‌نویی، محمد مایلی‌کهن، مجید جلالی و افشین قطبی نامزدهای سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران هستند، محمد علی‌آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و معاون محمود احمدی‌نژاد، علی دایی را به عنوان سرمربی تیم ملی در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۸۶ منصوب کرد.

او که کمی قبل از انتخاب شدن گفته بود: “هر کس لابی قوی‌تری داشته باشد به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب می‌شود”، پس از نشستن روی نیمکت تیم ملی گفت، “با خدا لابی کرده است”.

علی دایی ۸ فروردین ۱۳۸۸ به دنبال شکست خانگی ۱-۲ مقابل عربستان برکنار شد. او محمود احمدی‌نژاد را مقصر اخراجش می‌دانست.

علی دایی به ایسنا گفت: “نوشته بودند من به خاطر کینه‌ای که از آقای احمدی‌نژاد داشتم نخواستم با او رو در رو شوم اما می‌خواهم بگویم از هیچکس کینه ندارم. شاید از برخی رفتارها و برخی افراد خوشم نیاید اما از آن‌ها کینه به دل نمی‌گیرم. همیشه گفته‌ام در زمانی که سرمربی تیم ملی بودم صلاحم این بوده که چنین فردی (محمود احمدی‌نژاد) من را از تیم ملی کنار بگذارد و همیشه هم گفته‌ام مردم همه چیز را بهتر متوجه می‌شوند.”

علی دایی به عنوان مربی سایپا را قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران کرد و به همراه پرسپولیس (دو بار) و نفت تهران قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شده است.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.