بازداشت شدگان روز جهانی کارگر؛ صدور قرار تعلیق تعقیب سعید رضایی

دوشنبه, 3ام تیر, 1398
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سعید رضایی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، توسط بازپرسی دادسرای اوین با تعلیق ۶ ماهه قرار تعقیب از بابت این پرونده روبرو شده است. آقای رضایی در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از پنج روز با تودیع قرار آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید رضایی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ اوین با قرار تعلیق تعقیب روبرو شده است.

بر اساس تصمیم نهایی این شعبه بازپرسی، در پرونده سعید رضایی در خصوص اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی» قرار تعلیق تعقیب صادر شد.

در این ابلاغیه آمده است که وی مکلف خواهد بود دو نوبت در ابتدا و انتهای مهلت شش ماه تعلیق تعقیب در شعبه اجرای احکام حضور یابد و در صورت ارتکاب برخی جرائم طی شش ماه مقرر، از بابت این پرونده نیز مجددا مورد تعقیب قرار خواهد گرفت.

سعید رضایی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود.

وی نهایتاً در تاریخ ۱۶ اردیبهشت‌ماه پس از پنج روز بازداشت با تودیع قرار به صورت موقت از زندان تهران بزرگ آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند. مرضیه امیری به بند عمومی منتقل شده و عاطفه رنگریز و ندا ناجی نیز در زندان قرچک ورامین کماکان در بازداشت هستند.

در ساعات پایانی ۲۹ خردادماه نیز نیروهای امنیتی آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که به تازگی با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود را در خیابان دستگیر کردند. وی در حال حاضر در زندان اوین تحت بازداشت است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.