بیزینس اینسایدر: تحریم‌های آمریکا روزانه ۱۲۰ میلیون دلار به اقتصاد ایران ضرر می‌زند

سه شنبه, ۴ام تیر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
 
آفتاب‌‌نیوز :

سرویس اقتصادی- نشریه “بیزینس اینسایدر” با انتشار گزارشی این ادعا را طرح می‌کند که علیرغم ساقط شدن پهپاد ۱۳۰ میلیون دلاری امریکایی‌ها توسط ایران، احتمالا تا ماه ژوئن اقتصاد ایران هر روز ضرری بیش از ۱۲۰ میلیون دلار را از تحریم‌های امریکا متحمل خواهد شد.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ این نشریه می‌نویسد: “ترامپ از حمله نظامی علیه ایران خودداری کرده است. به نظر می‌رسد او از این موضوع راضی است که ایران به سادگی تحت جنگ اقتصادی قرار گیرد تا گام‌هایی را به سوی مذاکره بردارد. مطبوعات با شگفتی و تحسین ساقط شدن پهپاد ۱۳۰ مییلون دلاری امریکا را توسط نیروهای ایرانی گزارش دادند و آن را تحقیر ابرقدرت نظامی جهان دانستند. با این حال، طبق گزارش “رویترز” صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

در ماه آوریل ۲۰۱۸ میلادی، پیش از خروج امریکا از برجام با فرمان ترامپ، ایران روزانه ۲٫۵ میلیون بشکه نفت صادر می کرد. با این حال، با کاهش چشمگیر کنونی صادرات نفت، هزینه ۱۲۰ مییلون دلاری در روز تنها بر حوزه نفت ایران تحمیل شده است. برای امریکا از دست دادن یک پهپاد رویداد غافلگیر کننده‌ای بود اما واقعیت آن است که با وجود قراردادهای بزرگ تسلیحاتی آن کشور و بودجه سالانه ۷۱۸ میلیارد دلاری از دست دادن یک پهپاد ضرر اقتصادی زیادی برای امریکا نداشت.

در ایران ارزش ریال کاهش پیدا کرده و بسیاری از مردم از وضعیت اقتصاد ناراضی هستند. قیمت اقلام روزمره برای طبقه متوسط و کارگران ایرانی به طور روزانه افزایش می‌یابد. مقامات ایران می‌گوید مذاکره با امریکا در شرایط فعلی تحقیرآمیز است مگر آن که امریکا تحریم‌ها را لغو کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.