دروغ بزرگ روحانیون به مردم ایران: حجاب درصدر اسلام اجباری بوده است، در صورتی که در آنموقع اجباری نبوده است!

یکشنبه, 13ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن

دروغ بزرگ روحانیون به مردم ایران: حجاب درصدر اسلام اجباری بوده است، در صورتی که در آنموقع اجباری نبوده است!

در خبر ها می خوانیم که سه مخالف حجاب اجباری به ۵۵ سال زندان محکوم شده اند. این در حالی است که اصلا در صدر اسلام حجاب اجباری نبوده است و روحانیون حاکم ، از صدر اسلام و بانیان دین هم کاسه از آش داغ تر شده اند و حجاب را اجباری کرده اند، در صورتی که بانیان دین آنرا اجباری نکرده اند.

سه تن از فعالان مدنی و مخالفان حجاب اجباری در مجموع به ۵۵ سال زندان محکوم شدند.

یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز٬ توسط قاضی صلواتی٬ رییس شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۵۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

متاسفانه بیش از صدها موضوع و منکرات در فقه اسلام مهمتر از حجاب وجود دارد از جمله فساد و اختلاس، …. متاسفانه روحانیون حاکم کاری به آن ندارند ولی چسبیده اند تنها به یکی از آنها یعنی حجاب و به اختلاس و فساد، …. کاری به آن ندارند.

این سه فعال مدنی در حال حاضر در زندان قرچک ورامین، محبوس هستند.

به گزارش هرانا، حکم این دادگاه امروز (چهار شنبه) با حضور این سه متهم و بدون حضور وکلا به آنها ابلاغ شده است.

این سه فعال مدنی در روز جهانی زن،‌ هشتم مارس، اقدام به پخش گل و شیرینی در متروی تهران کرده بودند که ویدیوهای آن در فضای مجازی منتشر شده بود. بعضی از رسانه‌ها بازداشت این سه نفر را مرتبط با همین موضوع می‌دانند.

در صورتی که این احکام تایید و قطعی شود،‌ با استناد به قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد برابر ۱۰ سال حبس تعزیری برای این سه نفر اجرا خواهد شد.

عدم اجازه حضور وکلا در دادرسی و دادگاه

امیر رئیسیان که وکالت یاسمین آریانی و منیره عربشاهی را برعهده داشته اعلام کرده است که «در جریان این پرونده، نه در مرحله بازپرسی در دادسرا و نه در جلسات دادگاه به هیچ عنوان اجازه ورود به وکلا داده نشده است».

محمد مقیمی، وکیل مژگان کشاورز، نیز از عدم صدور اجازه حضور در مراحل دادسرا و دادگاه خبر داده است.

مقیمی اعلام کرد که علاوه بر سه اتهام یاد شده، خانم کشاورز به اتهام «توهین به مقدسات» هم به هفت سال و شش ماه حبس محکوم شده است.

آریانی، روز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه توسط نیروی انتظامی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا در تهران منتقل شده بود. عربشاهی، مادر این زندانی سیاسی نیز یک روز پس از او بازداشت شد و هم اکنون در زندان قرچک ورامین نگه داشته می‌شود. کشاورز در روز پنجم اردیبهشت‌ماه بازداشت شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.