تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستانی در اصفهان

دوشنبه, 18ام آذر, 1398
اندازه قلم متن

استان‌وایر- گروهی از کارکنان «بیمارستان الزهرا» اصفهان با تجمع در محوطه این مرکز درمانی، خواستار پرداخت کارانه عقب‌مانده خود شدند.

یکی از کارکنان این بیمارستان گفته است: «کارانه و اضافه‌کاری ما از حدود ۹ ماه گذشته تا کنون پرداخت نشده است و مسوولان دانشگاه پاسخ مشخصی در این زمینه به ما نداده‌اند.»

وی افزوده است حقوق ثابت کارکنان این بیمارستان کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد و امور رفاهی نیز پاسخ‌گوی نیازشان نیست؛ به‌طوری که در دو ماه گذشته وعده نهار برای کارکنان این مرکز درمانی حذف شده است.

به گفته وی، به کارکنان این بیمارستان شیفت اضافه کاری داده می‌شود اما مبلغی بابت آن پرداخت نشده است.

«آرش نجیمی»، مدیر روابط عمومی «دانشگاه علوم پزشکی اصفهان» علت تاخیر در پرداخت کارانه معترضان را عدم پرداخت حق بیمه از سوی سازمان‌های بیمه‌گر، از جمله «بیمه سلامت» و «تامین اجتماعی» اعلام کرده است.

«طاهره چنگیز»، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم گفته است: «این تاخیر و بی نظمی در پرداخت‌های بیمه، جمعیت زیادی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و اگر تداوم یابد، ممکن است در آینده منجر به کاهش کیفیت و کمیت خدمات شود.»

 بیمارستان الزهرا در جنوب کلا‌ن‌شهر اصفهان، به‌عنوان بزرگ‌ترین و جامع‌ترین بیمارستان استان اصفهان، دارای حدود یک‌هزار تخت و سه هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی است.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.