نماینده شیراز: وزیر کشور با وجود خطر کرونا با تعویق انتخابات مخالفت کرد

جمعه, ۱۵ام فروردین, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

بهرام پارسایی،‌ نماینده شیراز در گفتگو با ایلنا این نکته را خاطرنشان کرد که در صورت تعویق انتخابات مجلس و اجرای به موقع قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی، امکان مهار شیوع کرونا در ایران وجود دارد.

او تاکید کرده است که از همان آغاز باید قرنطینه انجام می‌شد و تصمیم‌گیری درباره قطع زنجیره کرونا به رئیس‌جمهور باز‌می‌گردد. نماینده شیراز پیش‌تر نیز سازمان هواپیمایی و خط هواپیمایی ماهان را متهم ردیف اول در شیوع کرونا در ایران معرفی کرده بود. هواپیمایی ماهان به رغم اینکه چین کانون بیماری بود، پروازهای خود در مسیر این کشور را متوقف نکرد.

به گفته پارسایی در همان روزهایی که شیوع بیماری در قم اعلام شد، به وزارت کشور گزینه تعویق کلی انتخابات مجلس یا دست‌کم به تاخیر افتادن برگزاری انتخابات در قم پیشنهاد شد، اما وزیر کشور با آن مخالفت کرد. رحمانی فضلی یک روز پس از انتخابات مجلس تایید کرد که این پیشنهاد را نپذیرفته است.

پارسایی در ادامه به ایلنا گفت، بعد از انتخابات هم گزینه قرنطینه قم و شهرهای شمالی مطرح شد، که باز هم مورد پذیرش قرار نگرفت.

این در حالی است که حسن روحانی با وجود افزایش شمار مبتلایان به ۵۰ هزار نفر و جان باختن بیش از سه هزار نفر، نه تنها قرنطینه اعلام نمی‌کند،‌ بلکه بر از سرگیری کار و فعالیت‌های اجتماعی تاکید دارد.

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.