ایران از بازگرداندن یک «کلاهبردار ۶۰۰ میلیاردی» با کمک اینترپل خبر داد

دوشنبه, 9ام تیر, 1399
اندازه قلم متن
کاظم مجتبایی، جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا گفته است یک متهم اقتصادی که از ۴ سال پیش تحت تعقیب بوده، با کمک پلیس بین‌الملل، اینترپل به ایران بازگردانده شده است.

او که روز دوشنبه ۹ تیرماه با خبرگزاری صداوسیما گفت‌وگو می‌کرد، به محل دقیق بازداشت این فرد اشاره نکرد و گفت این فرد «در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است».

به گفته آقای مجتبایی، این متهم صرافی داشته و بنا بود فعالیت‌هایی برای یک شرکت دولتی انجام دهد، اما در ادامه مسیر مرتکب خیانت شده و پول‌ها را به حساب شخصی خود منتقل کرده و در نهایت متواری شده بود.

وی توضیح داد که اتهام این فرد «کلاهبرداری، خیانت در امانت و پول‌شویی» در یک قرارداد با یک شرکت دولتی به ارزش ۱۲۰ میلیون درهم معادل ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

در سال‌های اخیر و در پی افزایش طرح پرونده‌های فساد اقتصادی، خبرهای متعددی از فرار برخی متهمان این پرونده‌ها منتشر شده است.

در تازه‌ترین پرونده فساد اقتصادی مربوط به باند رشوه‌خواری در قوه قضائیه مشهور به پرونده فساد طبری نیز از ۲۱ متهم پرونده فساد، چهار نفر به خارج از کشور فرار کردند و در جریان رسیدگی به پرونده حضور ندارند.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.